Durbē notiks mūzikas un vietējās ražas festivāls 'Zemlika'
Foto: Aivars Ivbulis

Nedēļas nogalē, 16. un 17. oktobrī, Durbē gaidāms mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika", portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad festivāls svin pastāvēšanas 10. gadadienu un, kā raksta organizatori, pēc ilgiem manevriem, pārdomām un risku apzināšanās tomēr notiks.

"Tas būs devītais ar pusi – atšķirīgs nekā sākotnēji iecerēts. Lielākā daļa norišu būs bezmaksas, ņemot vērā uz iekštelpām attiecinātos ierobežojumus, koncerti notiks arī pilsētvidē. Nemainīgi un, iespējams, pat jaudīgāk arī šogad festivālā būs pārstāvētas vairākas no mākslām – mūzika, teātris, vizuālā māksla un kino. Notiks arī par tradīciju kļuvušais zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus," stāsta rīkotāji.

Piektdien, 16. oktobrī, pulksten 17.00 festivāls iesāksies ar šī gada festivālā "Survival Kit" pārstāvēto latviešu mākslinieču Katrīnas Neiburgas, Līgas Spundes un Evitas Gozes darbu izstādes atvēršanu.

Vakara gaitā sekos gan Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) radošās direktores Sonoras Brokas "Zemlikai" izvēlēto filmu seansi, gan Ģertrūdes ielas teātra (ĢIT) viesizrāde "Malkas ceļi", gan grupas "Nesen" un kanādiešu "guļamistabas popmūzikas prinča" Šona Nikolasa Sevidža (Sean Nicholas Savage) koncerti veikala "Tev…" pagalmā (Raiņa ielā 29).

Sestdiena, 17. oktobris, sāksies ar tradicionālo "Zemlikas" tirgu laukumā pie Durbes luterāņu baznīcas. Dienas turpinājumā kultūras namā notiks otra ĢIT viesizrāde "Baiļu rutīna", pilskalnā muzicēs mbiras mūzikas vēstniece Stella Čiveše (Stella Chiweshe) no Zimbabves, mūsdienu tautas mūzikas duets "Duo Ruut" no Igaunijas, kā arī Kārļa Kazāka un Kaspara Tobja kopprojekts.

Festivāla turpinājumā pievakarē gaidāmi seši koncerti Durbes luterāņu baznīcā un Durbes kultūras namā, uz kuriem festivāla uzticamākie atbalstītāji tika aicināti iegādāties biļetes un tās šobrīd jau ir pārdotas. Tikmēr pilsētvidē – uz skatu platformas pie Gulbju dīķa un ābeļdārzā iepretim bāram "Akacis" – gaidāmi vairāki latviešu mūziķu bezmaksas koncerti. Muzicēs apvienība "Alejas", duets "Āres" no Vecsalacas un par jauno durbenieku kļuvušais elektroniskās mūzikas producents Kashuks.

Arī otrajā festivāla dienā būs skatāma vizuālās mākslas izstāde, notiks bezmaksas kino seansi, kā arī otra Ģertrūdes ielas teātra viesizrāde – horeogrāfes Janas Jacukas solo darbs "Baiļu rutīna".

Festivāla programma pieejama šeit. Organizatori aicina apmeklētājus būt atbildīgus pret sevi un citiem, novērtēt savu veselības stāvokli pirms pasākuma apmeklēšanas, kā arī ievērot visā valstī noteiktās higiēnas un distancēšanās prasības "Covid-19" izplatības ierobežošanai. Tāpat apmeklētāji tiek aicināti izturēties ar izpratni pret iespējamām izmaiņām festivāla norisē.

Tags

Durbe Ģertrūdes ielas teātris Kārlis Kazāks Riga IFF Zemlika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form