Dzirdi kultūru. Mūzikas videoklips – izklaide vai kino mākslas darbs
Foto: Vida Press

Podkāsta "Dzirdi kultūru" pirmā saruna ir par mūzikas videoklipiem – popkultūras produktu, ko tomēr iespējams novērtēt kā kino mākslas darbu. Sarunā piedalās kino pētniece un Rīgas starptautiskā kinofestivāla Baltijas mūzikas video konkursa kuratore Agnese Logina un Vides filmu studijas režisors, daudzu latviešu mūziķu videoklipu autors Uģis Olte. Sarunu vada "Delfi Kultūra" redaktore Nora Rieksta.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

“Delfi” podkāstu "Dzirdi kultūru" vari klausīties arī "Podkāsti.lv", "Spotify", "Apple Podcasts" un "Google Podcasts". "Delfi kultūra" piedāvā vizuālo un audio materiālu izlasi, kas papildina podkāstā runāto.

"Definēt videoklipa robežas pilnībā nav iespējams, jo tas ir plūstošs un mainīgs audiovizuālais formāts, tomēr svarīgākās sastāvdaļas ir mūzika un attēls – tieši tik vienkārši." Agnese Logina


Mūzikas videoklips ir īsfilma, kas papildina skaņdarbu ar vizuālu attēlu. Tie tiek veidoti gan kā reklāmas materiāls, lai veicinātu mūzikas ierakstu pārdošanu, gan kā mākslas darbs, kas veido daļu no mūzikas autora vai izpildītāja identitātes. Mūzikas video tapšanā var tikt izmantoti visdažādākie kino veidošanas paņēmieni un tehnikas – sākot no koncertierakstiem un dokumentāliem kadriem līdz animācijai un spēlfilmu elementiem.

"Videoklips ir tēlains papildinājums mūzikai. Ideālajā gadījumā pievienotais attēls šo skaņdarbu paceļ jaunā līmenī. Tomēr es allaž sev cenšos atgādināt, ka videoklips ir mūzikas un mūziķu reklāma, kas parasti tiek veidota, lai piesaistītu uzmanību un veidotu tēlu." Uģis Olte

Tags

Dzirdi kultūru
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form