'Eurostat': Latvija pērn bijusi viena no aktīvākajām kultūras preču eksportētājām ES
Foto: LETA

Latvijā kultūras preču īpatsvars eksportā pērn bijis trešais lielākais Eiropas Savienībā, sasniedzot 0,6% no mūsu valsts eksporta kopapmēra, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

ES mērogā līdere bija Lielbritānija, kuras eksporta struktūrā kultūras preces veidoja 1,8%, seko Igaunija ar 0,7% daļu un Latvija ar 0,6%. Mūsu valsts trešo vietu dala ar Franciju, Kipru un Austriju. Lietuvas kultūras preču eksporta īpatsvars pagājušajā gadā sasniedza 0,3%.

No ES valstīm niecīgākais kultūras preču īpatsvars eksportā 2010.gadā bija Bulgārijā, Rumānijā, Luksemburgā un Ungārijā - tikai 0,1% katrā no šīm četrām valstīm.

Blokā vidēji kultūras preču eksports pagājušajā gadā bija 0,6% no eksporta kopējā apmēra, bet kultūras preču imports - 0,4% no importa kopējā apmēra.

Kultūras preču tirdzniecības dati attiecas uz grāmatām, laikrakstiem, kompaktdiskiem, video diskiem, mūzikas instrumentiem un mākslas darbiem; tajos nav ietvertas licences vai autortiesības.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form