Fonds 'Viegli' izsludina jaunrades konkursu vidusskolēniem 'Fizikas pavasaris'
Foto: Kadrs no video

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli", Jauno Fiziķu skola un profesors Vjačeslavs Kaščejevs aicina 10.-12. klašu skolēnus piedalīties jaunrades konkursā "Fizikas pavasaris". Darbi jāiesniedz līdz 17.aprīlim, uzdevums atrodams fonda mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pavasara nojausmās, neparastā fizikas mācību stundā "No gaismas līdz kvantam" tikās profesors Vjačeslavs Kaščejevs, skolēni, fonda "Viegli", Carnival Youth un Jaunās Fiziķu skolas pārstāvji.

Lekcijas ieraksta video profesors stāsta par kvantu fizikā aplūkotajiem lielumiem - gaismu un viļņiem, motivējot aizdomāties par ikdienas parādību daudzveidīgām un šķietami pretrunīgām izpausmēm. Lekcija kalpo kā sagatavošanās daļa jaunrades konkursa uzdevumam un ir pieejama ikvienam fizikas skolotājam kā mācību līdzeklis.

"Fizika nepelnīti reti jaunrades konkursos ir galvenā varone, bet māksla spēj pat visdrūmākās lietas padarīt tuvas, mīļas un saprotamas. Man pašam māksla, it sevišķi mūzika, palīdz rast iedvesmu zinātniskajai jaunradei teorētiskajā fizikā", stāsta Vjačeslavs Kaščejevs.

Konkursa darba uzdevums ir radīt mākslas darbu (stāstu, zīmējumu, video, dziesmu, komiksu u.tml.) ar nosaukumu "Viļņa piedzīvojumi", kas demonstrē elektromagnētisko viļņu fizikālo izpausmju un īpašību daudzveidību.

Konkursa nolikums atrodama fonda mājaslapā.

Konkursa desmit labākās komandas tiks paziņotas 24.maijā, aicinot tās 30.aprīlī piedalīties atklātajā fizikas stundā Cēsu Valsts ģimnāzijā, kur komandas kopā ar Jauno Fiziķu skolu un grupu "Carnival Youth" gaismas viļņus varēs pētīt praktiskos eksperimentos. Komanda ar vislabāko sniegumu konkursā iegūs iespēju piedalīties Jauno Fiziķu skolas un grupas "Carnival Youth"vasaras nometnē Imanta Ziedoņa muzejā* 2015.gada vasarā.

Projekta "Fizikas pavasaris" mērķis ir paplašināt jauniešu priekšstatus par fiziku, izmantojot populāro mūziku un jaunradi. Projekta mērķauditorija ir 10.-12.klašu skolēni un fizikas skolotāji. 

Tags

Carnival Youth Fonds 'Viegli' Vjačeslavs Kaščejevs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form