Foto: Ar 'Viegli' fonda koncertu atklāta Ziedoņa grāmata 'Mūžības temperaments. Studijas par Raini'
Foto: Juris Zīģelis (www.zigelis.lv)

23. septembrī notika Imanta Ziedoņa eseju krājuma "Mūžības temperaments. Studijas par Raini" jaunā, papildinātā izdevuma atklāšana un fonda "Viegli" jaunā albuma gaidīšanas svētku koncerts Jūrmalā, Mākslas stacijā Dubulti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ziedoņa "Mūžības temperamenta" virsuzdevums ir Raiņa reabilitācija, atbrīvošana no padomju ideoloģiski estētiskajā mītā kanonizētā proletariāta dzejnieka, sociālistiskā reālisma ideologa un praktiķa. Akcentējot Raiņa daiļrades laikmetīgo un pārlaicīgo satvaru, dzejnieks raksta: "Rainis nekļuva vecs. Veca kļuva patiesība ap viņu. Ja mēs būtu mazliet jaunāki garā, mēs redzētu, ka Rainis vēl iet. (..) Tai Tagadnē, kurā (..) ir mūžība pašlaik."

Meklējot Raiņa darbu filozofisko centru un atbildes uz sev būtiskiem jautājumiem, Ziedoņa uzmanību saista galvenokārt Raiņa drāmas "Spēlēju, dancoju", "Zelta zirgs", "Uguns un nakts" un "Jāzeps un viņa brāļi", to simbolisko tēlu un dramatiskā konflikta filozofiskie aspekti, cēloņsakarības un mistiskā ambivalence, arī "Gals un sākums" un "Radāmās domas". Ziedoni nodarbina un iedvesmo gan Raiņa dzejas motīvi, gan drāmu personāži, sevišķi garīgā un intelektuālā spēka raksturi Tots un Spīdola," grāmatas priekšvārdā raksta literatūrzinātniece profesore Ausma Cimdiņa.

Grāmatu izdevis apgāds "Mansards" ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu.

Pasākuma otro daļu fonds "Viegli" ieskandināja ar jaunā albuma gaidīšanas svētku koncertu, kurā izskanēja vairāki pirmatskaņojumi ar Ziedoņa vārdiem no rudenī gaidāmā trešā albuma. Tajā uzstājās Renārs Kaupers, Jānis Strapcāns, Jānis Holšteins - Upmanis, Māra Upmane - Holšteina un Raimonds Gusarevs.

Tags

Fonds 'Viegli' Imants Ziedonis Jaunākās grāmatas Mansards Māra Upmane Raimonds Gusarevs Rainis Renārs Kaupers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form