Foto: Atklāts simtgadei veltīts vides mākslas objekts 'Goda vārti'
Foto: LETA

Ceturtdien, 18. janvārī, pulksten 12.00 Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas valsts simtgades Rīgas programmas darba grupas vadītāja Baiba Šmite un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atklāja Latvijas jubilejai veltītu vides objektu "Goda vārti", portālu "Delfi" informē Rīgas domes pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Vides mākslas objekts "Goda vārti" Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā ir Rīgas veltījums Latvijai jubilejā, kas veidots kā virtuāls piemineklis – vēstījums laikam, cilvēkiem, sajūtām, notikumiem un vēsturei. Objekts ir konceptuāli jauns pilsētvides noformējums, kas ar mūsdienīgu tehnoloģiju palīdzību ļauj pieminekļa saturu iekustināt un regulāri mainīt," jauno vides objektu raksturo Baiba Šmite.

Objekta "Goda vārti" idejas un dizaina autors ir mākslinieks Visvaldis Asaris, bet tā mākslinieciskās programmas 3D projekciju autors – videomākslinieks Māris Kalve. Vides mākslas objekts veidots no ekrāniem, kuru uzstādīšanu veic vietējais LED tehnoloģiju ražošanas uzņēmums SIA "Palami". Savukārt pieminekļa saturisko vēstījumu izstrādājis dzejnieks Andris Akmentiņš, kurš stāsta: "Goda vārtus sentēvu tradīcijās izmanto kā zīmi dažādiem pārbaudījumu lokiem, kuriem izejam cauri dzīves laikā. Vārtos mēs simboliski apliecinām jaunu sasniegto brieduma pakāpi. Šāds pārbaudījums ir arī mūsu valsts simtgade."

"Goda vārti" saturiski vēsta par Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas svarīgajiem notikumiem. Filozofiskā līmenī "Goda vārti" ir kā ieeja svarīgā telpā, tie ir gadsimta vai laika vārti, kas godina mūsu valsts vēsturisko veidošanos no pirmsākumiem līdz šodienai, iezīmējot arī tās nākotni.

Vārtu vizuālo saturu plānots eksponēt ilgtermiņā, katru mēnesi stāstot citu stāstu. "Goda vārtu" virtuālajam vēstījumam un tā mainībai varēs sekot sociālā tīkla "Instagram" kontā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Dace Melbārde Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form