Foto: Centrāltirgū piedāvā iegādāties mūsdienu verga prototipu – lelli 'Oļegs'
Foto: Publicitātes foto

Aktualizējot cilvēku tirdzniecības jeb mūsdienu verdzības tēmu, nedēļas nogalē Rīgas Centrāltirgus apmeklētājiem tika piedāvāts iegādāties mūsdienu verga prototipu jeb lelli "Oļegs", kas ir Jura Kursieša tāda paša nosaukuma filmas galvenais varonis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lelle "Oļegs" ir beztiesisks, bezpalīdzīgs un pazemojošiem darba apstākļiem pakļauts jauns vīrietis, un atšķirībā no ierasti akurāti iesaiņotām precēm, lelles iepakojums bijis nobružāts un bojāts, tādējādi simbolizējot skarbos apstākļus, kuros nonāk cilvēktirdzniecības upuri.

Kā informē kampaņas rīkotāju pārstāvji, cilvēki notiekošo uztvēruši ar patiesu interesi un izbrīnu. Savukārt sarunu laikā atklājies, cik atšķirīgi ir viņu viedokļi par verdzības tēmu – kāds uzskata, ka cilvēki šādā situācijā nonāk paši savu muļķīgo rīcību dēļ, kāds cits norādījis, ka, nonākot šādā situācijā, noteiktu nevajag padoties, ir jācīnās, bet vēl kāds atklājis, ka pats dažreiz jūtas kā vergs.

Filmas "Oļegs" pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama. Galveno lomu filmā atveido lietuvietis Valentīns Novopoļskis (Valentinas Novopolskis), Tāpat filmā redzami poļu aktieri Dāvids Ogrodņiks (Dawid Ogrodnik), Anna Pročņaka (Anna Prochniak), Ādams Šiškovskis (Adam Szyszkowski), kā arī latviešu aktieri Jurijs Djakonovs, Guna Zariņa, Edgars Samītis u.c.

Filma ir Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopražojums, un uz kino ekrāniem visā Latvijā skatāma no 4. oktobra. To atzinīgi novērtējuši jau tādi ietekmīgi filmu kritiķi kā, piemēram, Gajs Lodžs ("Variety"): "Kā skaudri tiešs pētījums par mūsdienu Eiropas nožēlojamajiem migrantu darba apstākļiem – "Oļegs" ir politiski būtiska filma, kas reizē ir arī neticami kinematogrāfiski aizraujoša."

Jau ziņots, ka Jura Kursieša filma "Oļegs" (2019) ar panākumiem izrādīta "Quinzaine des Réalisateurs" Kannās, kā arī jau guvusi balvas citos starptautiskos kinofestivālos.

Tags

Jurijs Djakonovs Edgars Samītis Filma Oļegs Guna Zariņa Juris Kursietis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form