Foto: Ēģiptē uzietas lieliski saglabājušās kaķu, peļu un citu dzīvnieku kapenes
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ēģiptes Senlietu ministrija nākusi klajā ar nesenāko atklājumu – dubultām kapenēm, kurās atrastas augstdzimuša vīrieša, viņa sievas un bērna mirstīgās atliekas, kā arī mumificēti dzīvnieki, vēsta CNN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zinātnieki uzskata, ka aprīļa sākumā Akhmimā uzietās kapenes ir no Ptolemaju dinastijas valdīšanas perioda aptuveni pirms 2000 gadu. "Tas ir viens no mūsu reģiona interesantākajiem atklājumiem," medijiem sacīja Dr. Mustafa Vaziri, Senlietu padomes ģenerālsekretārs.

Iespaidīgākais atklājums ir aptuveni 50 dzīvnieku un cilvēku mūmijas, tostarp ērģļu, piekūnu, kalnu āžu, kaķu un peļu.

Tiek uzskatīts, ka uzietās kapenes ir augsta ranga amatpersonas Tu Tu un viņa ģimenes. To sienas klāj ideāli saglabājušies uzraksti, tostarp arī aizgājušo ģimenes locekļu vārdi. Labi saglabājies arī ir abu telpu krāsojums.

Saskaņā ar ministrijas pausto informāciju, ieeju apbedījumā atklāja pēc vietējās bandas aresta, kuri centās artefaktus iegūt caur eju uzkalna malā. Pēc izmeklēšanas notikuma vieta tika nodota Vaziri komandai, lai veiktu arheoloģiskos izrakumus.

Tags

Ēģipte Mūmijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form