Foto: LETA
5. maijā Ķīpsalas hallē bija skatāma iespaidīga Ķīnas kungfu laikmetīgās dejas izrāde "Durvis" ("Gateway"), kur 12 jauni puiši - kungfu meistari un dejotāji - uz skatuves demonstrēja elpu aizraujošas kustības un unikālu cīņas tehniku, kas neatlaidīgi slīpēta jau no agras bērnības.

Kā portālu "Delfi" iepriekš informēja "BT1" mediju koordinatore Inese Libere, Ķīnā ar austrumu cīņu mākslām bērni sāk nodarboties pat no trīs gadu vecuma. Vingrošanas treniņos katru dienu tiek pavadītas 4 līdz 6 stundas, turklāt bieži vien tam visam klāt vēl nāk skarbā ikdienas realitāte, piemēram, ūdens un elektrība tikai konkrētos laikos vai, ļoti vienkārši, askētiski sadzīves apstākļi, kādus Latvijas jaunieši nekad nav piedzīvojuši.

"19 līdz 22 gadus vecie jaunieši dzīvo un trenējas skarbos apstākļos Pekinas nomalē. Mēģinājumi notiek vecā peldbaseinā, ko trupas dalībnieki ir pielāgojuši savām treniņu vajadzībām. Mūsu Maskavas forštate salīdzinājumā ar to ir gluži vai labiekārtots pilsētas centrs," stāsta horeogrāfe Olga Žitluhina, kura dejas izrādi redzēja Pekinā. "Ikvienam profesionālim ir skaidrs, ka tas, ko spēj izdarīt šie puiši, nav izdarāms gada laikā - tas ir smags, nežēlīgs darbs daudzu gadu garumā," teic horeogrāfe.

Deju apvienības "The Contemporary Dragon KungFu Company" stils ietver tradicionālo Ķīnas kaujas mākslu un laikmetīgo deju, tajā jaušama Džekija Čana unikālās akrobātiskās cīņas tehnikas ietekme.

Deju apvienību 2006. gadā nodibināja pasaulslavenais aktieris Džekijs Čans. Savas prasmes mākslinieki slīpējuši slavenākajās Ķīnas kungfu skolās, tostarp Šaoliņas klosterī, un pie Pekinas Deju akadēmijas pasniedzējiem. Deju apvienība ir piedalījusies tādās filmās kā "Dragon Blade", "The Karate Kid", "Taichi 2" un citās, kā arī dažādās izrādēs un televīzijas uzvedumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!