Foto: 'Latvijas Arhitektūras gada balvas' pusfinālā iekļuvušās būves
Foto: Publicitātes foto

Iepazīstinām ar tiem 16 labākajiem Latvijas arhitektūras darbiem, kas cīnās par balvu sadali 2014. gada Latvijas Arhitektūras gada balvas konkursā. No ceturtdienas, 24. aprīļa, par labāko no tiem portālā "Delfi" būs aicināts balsot ikviens.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad no gandrīz 60 iesniegtajiem darbiem arhitektūrā labākie 16 tika atlasīti divu mēnešu ilgā nacionālās žūrijas vērtēšanas procesā. Savukārt šobrīd pie atlasīto darbu vērtēšanas strādā konkursa starptautiskā žūrija, kura labākos no labākajiem nosauks pēc nepilna mēneša – 16.maijā Latvijas Arhitektūras gada balvas apbalvošanas ceremonijā.

Tajā tiks apbalvots arī "Delfi" lasītāju balsojumā uzvarējušais darbs arhitektūrā. Balsot iespējams šeit!

Šogad pusfinālā iekļuvušas tikai četras jaunbūves, bet puse no darbiem ir augsti kvalitatīvas vēsturisku būvju vai pilsētvides pārveides darbi. Tas tikai apliecina Latvijas arhitektūras spēku un attīstības potenciālu tieši šajā jomā, norāda Nacionālās žūrijas priekšsēdētājs Miķelis Putrāms.

"Katrs no darbiem ir veicinājis kādus procesus - sabiedriskus, apkārtni ietekmējošus un sajūtas veicinošus," stāsta Putrāms. Viņam piekrīt Latvijas Arhitektu savienības padomes priekšsēdētājs Viktors Valgums, uzsverot, ka arhitektūra ir sabiedrības spogulis, jo katra veida sabiedrībā arhitektūrā iezīmējas citādas tendences. Arī mēs, vērtējot šos darbus, šobrīd varam izdarīt secinājumus par sevi.

Tāpat pusfinālā nonākuši četri no citiem atšķirīgi darbi - viens spilgts interjeru risinājums, grāmata, urbāno sporta veidu pasākumu cikls un televīzijas raidījums. "Arhitektūra mūsdienās nav tikai būves. Tā ir arī domāšana, izpēte, mediju interese un cilvēku iesaiste pašiem savas dzīves telpas līdzveidošanā," uzskata Valgums.

 Latvijas Arhitektūras gada balvas konkursa 16 pusfinālisti:

Apbalvošanas ceremonija 16.maija vakarā būs plašs un brīvi pieejams publisks pasākums Vecrīgā, Torņa ielā pie vēsturiskā Arhitektu nama, sola pasākuma organizatori.

Tags

Ādažu novads Andris Kronbergs Būvniecība Daugavpils Gors (Latgales vēstniecība) Gustavs Terzens Juris Petraškevičs Kuldīga Kuldīgas novads Kultūras pils "Ziemeļblāzma" Latvijas Arhitektūras gada balva Latvijas Mākslas akadēmija Liepāja Līgatne Ojārs Spārītis Rēzekne Zaiga Gaile Talsi Valmiera Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form