Foto: Latvijas Dizaina gada balvu 2018 iegūst 'RIGA IFF vizuālā komunikācija un vides objekti'
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 12. aprīlī, īpašā apbalvošanas ceremonijā mākslas centrā "Zuzeum" tika noskaidroti Latvijas Dizaina gada balvas 2018 ieguvēji – pirmo vietu ieguva "RIGA IFF vizuālā komunikācija un vides objekti", portālu "Delfi" informēja pasākuma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"RIGA IFF vizuālā komunikācija un vides objekti" autors ir "Associates, Partners et Sons". Galvenās balvas ieguvējs no Kultūras ministrijas saņems finansiālu atbalstu 2000 eiro vērtībā Latvijas dizaina starptautiskajam mārketingam.

Otro vietu ieguva elektroiekārtas "Mass Portal industriālā dizaina valoda" un "Mass Portal plastikāta auklas žāvētājs FD1", kuru autors ir SIA "Mass Portal", savukārt trešajā vietā ierindojās Liepājas pašvaldības mājaslapa "www.liepaja.lv, kuras autors ir SIA "Wrong Digital".

Balvas galvenā partnera – IT uzņēmuma "Accenture" specbalvu "Digitālais bizness" ieguva mājaslapa "CSDD.lv mājas lapa", kuras autors ir "Wrong Digital".

Latvijas Dizaina gada balvas 2018 žūrijas priekšsēdētājs Timotijs V. Ventimiglija atzīst, ka, "lai arī katrā no fināla dizaina darbiem mīt latviešu kultūras tradīcijas, mūsuprāt, tiem piemīt arī potenciāls sasniegt globālu auditoriju".

Viņa skatījumā, "tiem ir plašāks identitātes veidošanas konteksts, kā arī sociāla ietekme un uzņēmējdarbības potenciāls. Visi 20 fināla darbi ir savu attiecīgo tirgu standartu noteicēji. Žūrijas trīs finālā izvirzītie produkti atspoguļo oriģinalitātes un inovācijas vērtības, tiem ir konceptuāls veselums, tie demonstrē prasmīgu meistarību un izpildi."

Latvijas Dizaina gada balvas 2018 finālistu darbi:

Latvijas Dizaina gada balvai 2018 iesniegtos darbus izvērtēja industrijas profesionāļu komanda, septiņu ekspertu sastāvā: ilggadējais "G-Star RAW" radošais direktors un dizaineris, stratēģiju dizaina un interjera dizaina eksperts Pīters Kūls (Pieter Kool), pasaulē vadošās muzeju ekspozīcijas dizaina aģentūras "Ralph Appelbaum Associates" (RAA) Berlīnes biroja direktors, izstāžu dizaina un muzeju plānošanas eksperts Timotijs V. Ventimiglija (Timothy W. Ventimiglia), Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu centra vadītāja, arhitekte, žurnāliste, grāmatu autore un izstāžu kuratore Ieva Zībārte, zīmola "Madara Cosmetics" līdzdibinātāja, Latvijā pazīstamu zīmolu identitātes autore, grafikas dizainere, un pasniedzēja Liene Drāzniece, mākslas kurators un teorētiķis Kaspars Vanags, "Accenture Latvia" Digitālo pakalpojumu dizaina nodaļas vadītājs Kaspars Auzarējs–Auzers, kā arī starptautisku atzinību guvušais, Amsterdamā dzīvojošais produktu dizainers no Latvijas Germans Ermičs.

Latvijas Dizaina gada balvas ceremoniju organizē Kultūras ministrija un dizaina birojs "H2E" sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Latvijas Mākslas akadēmiju.

"Latvijas Dizaina gada balva" ir ikgadējs, nacionālas nozīmes apbalvojums dizainā, kura mērķis ir apzināt un popularizēt Latvijas dizaineru labākos sniegumus un veicināt nozares augstvērtīgu attīstību.

Tags

CSDD IFF Kultūras ministrija Latvijas Dizaina gada balva Latvijas Nacionālā bibliotēka Madara Cosmetics
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form