Foto: 'Latvijas Goda apļa' notikumi Jūrmalā
Foto: Ivars Ķezbers

Aizvadītajā nedēļas nogalē un pirmdien, 22. oktobrī, Jūrmalā norisinās krāšņi festivāla "Latvijas Goda aplis" bezmaksas pasākumi. Galvenās festivāla aktivitātes norisinās tieši Dzintaru koncertzālē, kur iespējams baudīt mākslinieces Lienes Mackus lielizmēra skulptūru izstādi, Jāņa Šipkēvica un Katarinas Henrisones (Katarina Henryson) inspirētas muzikālās performances sadarbībā ar kori "Balsis" un "Voice Improvisation Ensemble" no Zviedrijas, kā arī Roberta Rubīna audiovizuālās projekcijas "Gaismas toņu mistērija" un izstādi "Mūsu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei". Piedāvājam foto ieskatu "Latvijas Goda apļa" notikumos nedēļas nogalē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vēl tikai līdz plkst. 22.00 Dzintaru koncertzālē iespējams apmeklēt mākslinieces Lienes Mackus lielizmēra skulptūru izstādi, kā arī mūziķu Jāņa Šipkēvica un Katarinas Henrisones 45 minūšu garās inspirētās muzikālās performances sadarbībā ar kori "Balsis" un "Voice Improvisation Ensemble" no Zviedrijas. Mūzikas un mākslas performances savienojas kopprojektā ar nosaukumu "Pārmaiņu ainavas. Balsu un telpas konstrukcija", kas apvienos mākslinieku pasaules redzējumus punktā, kur cilvēks ir brīvs un gatavs transformācijai. Skatītājs tiek aicināts kļūt par šīs ainavas daļu, ļaujoties meditatīvām kora vibrācijām un Lienes Mackus skulptūru noslēpumainajam valdzinājumam – ienirt skaņu radītajā vieglajā blīvumā un fiziski sajust baltās skulptūras, kuras atradīsies skaņu ielokā.

Performanču laiki: pulksten 12.15-13.00; pulksten 13.15-14.00, pulksten 14.15-15.00, pulksten 15.15-16.00.

Savukārt vakarā no pulksten 18.00 līdz 22.00. skatītājiem būs iespēja baudīt režisora Roberta Rubīna audiovizuālās projekcijas ar komponista Jāņa Ķirša radīto mūziku "Gaismas toņu mistērija".

Atgādinām, ka Jūrmalā festivāla "Latvijas Goda aplis" laikā dizaina konceptveikala "Bold" skatlogā pie Dzintaru koncertzāles līdz 20. novembrim ir skatāma ceļojošā izstāde "Mūsu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei", Jūrmalas Kultūras centrā līdz 10. decembrim ir apskatāma izstāde "Intonācija", kurā apskatāmi Jūrmalas mākslinieku – tēlnieka Gļeba Panteļejeva, gleznotājas Alises Mediņas, grafiķes Neles Zirnītes un stikla mākslinieces Ievas Strazdiņas – darbi. Dažādās mākslas tehnikās radītie darbi veidoti, domājot par Latvijas jubileju, izceļot skaisto un gaišo, par ko priecājamies, lepojamies un ko nevēlamies pazaudēt arī nākamajā simtgadē. Savukārt Jūrmalas pilsētas muzejā līdz 22. oktobrim ir skatāma izstāde "Jūrmalas brīvības stāsti", kas veltīta Jūrmalas iedzīvotājiem. Tā stāsta par dažādu tautību cilvēkiem un ceļiem kā viņi nonākuši Jūrmalā, kļūstot par daļu no pilsētas vēstures.

Tags

Dzintaru koncertzāle Jānis Šipkēvics (Shipsi) Jūrmala Latvijai 100 Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form