Foto: Pēc vērienīgas renovācijas Zinātņu akadēmijā atkal atklāj koncertzāli
Foto: DELFI

Sestdienas, 20. septembra, vakarā pēc aptuveni 40 gadu ilgas klusuma pauzes ar populāru estrādes, akadēmiskās mūzikas un teātra mākslinieku piedalīšanos tiek atklāta koncertzāle "Rīga".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zāle ir ievērojama ne tika ar savu unikālo arhitektūru (tā ieturēta pagājušā gadsimta 50. gadu sākuma arhitektūras tradīcijās), bet arī savu izcilo akustiku un vienīgo amfiteātri Latvijā .

Ilgus gadus tā ir bijusi viena no Rīgas kultūras apslēptajām un aizmirstajām pērlēm. Jau drīz pēc ēkas uzbūvēšanas uz koncertzāles skatuves kāpa aktieri, dziedātāji un mūziķi, taču pēc ugunsnelaimes 1972. gadā muzikāliem pasākumiem zāle vairs nav izmantota. Līdz ar to zāles atdzimšana savā jaunajā - koncertzāles "Rīga" - veidolā ir patiess notikums ne tikai Rīgas, bet arī Latvijas kultūras dzīvē, cerīgs ir projekta īstenotājs Juris Millers.

Tags

Juris Millers Koncertzāle "Rīga"
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form