Foto: Pie nojauktā okupācijas varas pieminekļa Pārdaugavā notikusi performance 'Renegāti'
Foto: LETA

Trešdien, 8. februārī, Pārdaugavā, Uzvaras parkā, pie nojauktā okupācijas pieminekļa notikusi zviedru mākslinieces Emmas Beklundas (Emma Bäcklund) zibakcija - performance "Renegāti". Iepriekš māksliniece bija aicinājusi interesentus gan piedalīties performancē, gan vērot to no Bāriņu ielas puses.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Performance "Renegāti" var tikt uzskatīta par mēģinājumu kliedēt šīs vietas spriedzi, vienlaikus atzīstot traumu, kas joprojām ir klātesoša, gluži kā fantomiska ekstremitāte. Performance spēlējas ar rotaļīguma un stagnācijas pretstatījumiem, pētot, kā caur horeogrāfiju un ķermeņa pieredzi iespējams kaut vai uz brīdi transformēt publisko telpu," iepriekš par priekšnesumu rakstīja tā rīkotāji no "ISSP Riga"

Emma Beklunda strādā ar fotogrāfiju, performances mākslu un instalāciju. Integrējot dejas praksi un interesi par neirozinātni, viņa veido darbus, kuros apvienota gan kognitīvā, gan fiziskā pieredze. Kopš janvāra sākuma viņa uzturas Rīgā ISSP mākslinieku rezidences programmā.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.