Foto: Radoši un provokatīvi – jaunie mākslinieki pārsteidz ikgadējā LMA modes skatē
Foto: DELFI

Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) 26. augustā norisinājās ikgadējā jauno modes mākslinieku skate, prezentējot 20 kolekcijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dalība modes skatē ikvienam studentam ir īpašs notikums, tāpēc par šo iespēju ik gadu cīnās desmitiem jauno dizaineru. Tomēr pēc rūpīgas kolekciju izvērtēšanas akadēmijas pasniedzēju komisija šogad bija izvēlējusies 20 daudzsološākos jaunos modes māksliniekus, kuri prezentēja savu veikumu plašākai auditorijai. Viņu vidū ir bakalaura līmeņa 1. kursa studentes Loreta Asermane, Madara Indriksone, Laura Kreivina, Milēna Emīlija Seržante un Alise Šutova; 2, kursa studentes Odrija Buša, Anna Jurjāne, Sigrija Mintika, Laura Luīze Valtere, Laine Rozenšteina un Milana Felīcija Semjonova; 3. kursa studentes Elīna Siliņa un Adele Norvele, 4. kursa studenti Sanita Kapeika, Vitālijs Kondraščuks, Ilze Muciņa un Karlīne Anete Nagliņa, kā arī maģistra līmeņa pirmā kursa studentes Anna Gulbe un Una Pūpola un 2. kursa studente Agnese Eiduka-Zīle.

Topošie modes dizaineri iedvesmu savām kolekcijām meklējuši vēstures liecībās, pagātnes atmiņās, paaudžu mantojumā, bērnības dienu elkos, feminismā, neglītajā skaistumā, mutācijās un, protams, Covid-19 un tās radītajās sekās.

"Izvēlēties no visu talantīgo studentu veikuma šogad bija īpaši grūts uzdevums, un daudzas aktuālas un filigrāni atspoguļotas idejas diemžēl paliks aiz kadra. Radot kolekcijas attālinātos studiju apstākļos, topošie modes mākslinieki ieguldīja pasakainu darbu un visus savus resursus - gan psiholoģiskos un garīgos, gan arī materiālos -, kas pamato nepieciešamību rezultātu prezentēt plašam skatītāju lokam modes skates tiešraides, digitālās izstādes, kā arī digitālā bukleta formātos. Visas 20 kolekcijas ir īsts mākslas darbs, kas apliecina jauno modes dizaineru talantu, mērķtiecību un profesionalitāti," komentē LMA Modes mākslas katedras vadītāja Māra Binde.

Pielāgojoties Covid-19 pandēmijas radītajai situācijai, šogad pirmo reizi skate plašākam interesentu lokam bija skatāma tikai tiešraidē internetā.

Tags

Latvijas Mākslas akadēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form