Foto: Ropažu baznīca pārvērsta mirdzošā 'Gaismas dārzā'
Foto: LETA

Adventes laikā Ropažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā izveidots īpašs "Gaismas dārzs", kura aplūkošanas laikā apmeklētāji aicināti ziedot baznīcas atjaunošanai. Kā iepriekš LTV raidījumam "Panorāma" stāstīja draudzes priekšnieks Zigurds Erciņš, baznīca izrotāšana ir "kādas Latvijā labi zināmas ziedu tirgotavas" ziedojums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā teikts Ropažu baznīcas draudzes mājaslapā, šis projekts domāts vairāk nekā 120 gadu vecā dievnama atjaunošanai. Visi ziedojumi tiks izlietoti tikai šim mērķim.

Informācija draudzes mājaslapā vēsta, ka "Gaismas dārzs" apmeklētājiem ir atvērts sestdienās un svētdienās no pulksten 11 līdz 19. Tomēr sestdien, 5. decembrī, Ropažu draudzes "Facebook" profilā lūgts interesentiem ievērot norādītos apmeklējuma laikus un neveidot rindu pie baznīcas neilgi pirms slēgšanas. Tāpēc baznīca apmeklētājiem būšot atvērta visu nākamo nedēļu.

Draudzes pārstāvji atgādina, ka apmeklējot "Gaismas dārzu" obligāti jāievēro visi valdības noteiktie piesardzības pasākumi, tai skaitā jābūt sejas aizsargmaskai. Vienlaikus dievnamā drīkst atrasties ne vairāk kā 30 cilvēku.

Šodien redzamā Ropažu baznīca uzcelta 1893. gadā par Ropažu muižas īpašnieka un baznīcas patrona Džeimsa Georga Leonharda fon Volfa (1854-1928) līdzekļiem pēc arhitekta Gotfrīda Krona projekta. Kā vēstīts Ropažu baznīcas mājaslapā, pēc Otrā Pasaules kara dievkalpojumi Ropažu baznīcā notika līdz pat 1954. gada Lieldienām, kad dievnamu draudzei atņēma. Valdošā ideoloģija veicināja pakāpenisku draudzes locekļu skaita samazināšanos. Arī baznīcas telpas tika nepārtraukti postītas, līdz tās vairs nebija izmantojamas, beigās pašu Ropažnieku spēkiem dievnams pilnībā izpostīts un pārvērsts drupās.

Draudze atsāka aktīvu darbību vien 1997. Gadā, dievkalpojumus noturot izpostītā dievnama drupās.
2001. gadā tika atjaunots Ropažu baznīcas tornis un tam uzcelts smailes metāla karkass.

Tags

Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form