21. jūnijā, gada garākās dienas saulrietā, Doma laukumā notika sadziedāšanās zibakcija, pulcējot ap 300 cilvēku uz kopīgu līgodziesmu skandināšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No Latvijas Radio nama balkona diriģenta Inta Teterovska vadībā sanākušais kopkoris izdziedāja skaistākās un enerģētiskākās latviešu līgotnes – "Kas dziedāja Jāņu nakti", "Pie Dieviņa gari galdi", "Tumša nakte, zaļa zāle" un "Jāņu vakars". Zibakciju atbalstīja Ciblas folkloras kopa "Ilža" un "Ducele".

Zibakcija notika projekta "Gadsimta garākā Līgodziesma" ietvaros, noslēdzot unikālu koru un folkloras kopu sadziedāšanos visā Latvijā, četrās Eiropas valstīs un Kanādā. No saullēkta līdz saulrietam ik pusstundu Latvijas Radio 2 tiešaistē pieslēdzās 35 dažādām vietām, lai atspoguļotu līgošanas unikālo tradīciju, kā arī stiprinātu tautas pašapziņu, piederības izjūtu un saliedētību.

Tags

Ints Teterovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form