Foto: Siguldas dejotājas ziemas spelgonī izrāda rokdarbnieču darinātos lakatus
Foto: Ginta Zīverte

Aizvadītajā nedēļas nogalē Siguldā tautas deju kolektīvu meitenes ziemas spelgonī piedalījušās īpašā fotosesijā, izrādot rokdarbnieču darinātos vilnas lakatus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lakatu izrādīšana sniegotā vidē ir kā turpinājums šoziem Siguldā notikušajai mākslas studijas "Vīgrieze" deķu saldēšanai, kas atgādināja par tradicionālo metodi, kā atbrīvoties no kodēm un citiem vilnas nelabvēļiem.

Krāšņos lakatus demonstrēja jauniešu tautas deju kolektīva "Vizbulīte" un vidējās paaudzes deju kolektīva "Dūka" dalībnieces. Viņas uzsver – šī fotosesija bija lieliska uzstāšanās alternatīva laikā, kad radošo garu nav atļauts izpaust uz skatuves.

"Pavisam bija 40 lakati, tāpēc katra meitene varēja rotāties ar trim dažādiem lakatiem," atklāj deju kolektīva "Vizbulīte" vadītāja Indra Ozoliņa, turpinot, ka "lakatu siltums tiešā un pārnestā nozīmē sildīja meiteņu augumus, sniedzot gan mātes pieskāriena sajūtu, gan lepnumu par tradicionālo mantojumu. Krāsu un rakstu ritms ceļ spārnos, aizrauj un dara laimīgu."

Rokdarbus darinājusi kultūras centra "Siguldas devons" paspārnē esošā tautas lietišķās mākslas studijas "Sigulda" rokdarbu meistares Lailas Šteinbergas vadībā, Alīdas Lindes lietišķās mākslas studijas dalībnieces Alīdas Lindes vadībā un Siguldas pagasta Kultūras nama tautas lietišķās mākslas studijas "Vīgriezes" meistares Sandras Kančas vadībā.

"Plecu lakatos ieaustie raksti ir latviskai identitātei simboliski, bet ne mazāk simbolisks ir veids, kādā Siguldas dejotājas tos demonstrēja – ar putna spārnu vērienu, it kā atgādinot čivinošos pavasara vēstnešus un mājot ardievas ziemai," vēsta rīkotāji.

Tags

Siguldas devons Sigulda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form