Foto: Simtgades ekspreša noslēgums – vērienīgais uzvedums 'Zvaigznes pār Valku 1917'
Foto: Linda Vorpe

Neparastā akcija "Ekspresis Latvijas simtgadei", kas ar dziedātājiem un dejotājiem aizvadītajā nedēļas nogalē trīs dienu garumā īpašā vilciena maršrutā apbraukāja visus Latvijas vēsturiskos novadus, 28. maija pēcpusdienā finišēja robežpilsētā Valkā, kur Valga stacijā notika vērienīgs muzikāls uzvedums "Zvaigznes pār Valku 1917".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Režisors Jānis Siliņš uzvedumu bija veidojis kā vēsturiski muzikāli horeogrāfisku inspirāciju par to, kā neatkarīgas Latvijas zvaigzne uzlēca tieši Valkā. Šis Latvijas valsts simtgades programmas uzvedums aizsāka Latviešu Pagaidu nacionālās padomes simtgadei veltītus pasākumus, kuri ar augsta līmeņa starptautisku konferenci, pieminekļa un vēstures ekspozīcijas atklāšanu Valkā noslēgsies 2. decembrī.

Komponists Mārtiņš Brauns uzvedumam radījis jaunu kompozīciju "Latvijā" ar Jāņa Akuratera dzeju. Uzvedumā piedalījās dziedātāji Ieva Sutugova un Daumants Kalniņš, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sōla" diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā, Valkas muzikālās vienības un instrumentālās grupas, kā arī 300 dziedātāji un dejotāji no projekta "Latvijas ekspresis simtgadei".

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Daumants Kalniņš Ieva Sutugova Latvijai 100 Latvijas simtgade Mārtiņš Brauns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form