Foto: Zviedrijas kroņprincese Rīgā atklāj Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstādi
Foto: DELFI

Trešdien ar Zviedrijas kroņprinceses Viktorijas piedalīšanos atklāta Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde "NORDIC ID". Tā Latvijas Arhitektūras muzejā būs apskatāma vēl līdz pat 11. novembrim.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekta "NORDIC ID" pamatā ir centieni atbildēt uz jautājumiem "Ko šodien nozīmē ziemeļu identitāte?" un "Kā tā atspoguļojas arhitektūrā?"

Idejas īstenošanai uzaicināti kuratori no Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas un Igaunijas - (Martins Keidings, žurnāla "Arkitekten" redaktors (Dānija), Anderss Melsoms, žurnāla "Conditions" redaktors (Norvēģija), Daniels Gollings, žurnāla "Form" redaktors (Zviedrija), Tuomass Toivonens, arhitekts, arhitektu biroja "NOW" līdzīpašnieks (Somija), Villems Tomiste, arhitekts, arhitektu biroja "Stuudio Tallinn" līdzīpašnieks (Igaunija)), aicinot viņus piedāvāt savas personiskās versijas par ziemeļu identitātes fenomena izpratni arhitektūrā.

Katrs kurators izvēlējās piecus arhitektūras projektus savā dzimtajā zemē, kuri pēc viņa ieskata vislabāk atbilst šai idejai. Visi kuratori ir uzrakstījuši savām daļām veltītus ievadtekstus. Līdz ar to izstāde sastāv no 25 arhitektūras projektiem – 25 ziemeļu identitātēm.

Izstādi sagatavoja Baltijas jūras valstu arhitektūrai un dizainam veltītais žurnāls "Project Baltia" (Sanktpēterburga), projekta vadītājs – žurnāla "Project Baltia" galvenais redaktors Vladimirs Frolovs. Pirmoreiz tā demonstrēta Maskavas 3. Arhitektūras biennālē.

Izstādi Latvijas Arhitektūras muzejā atbalsta: Norvēģijas Karalistes vēstniecība Latvijā, Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā, Somijas Republikas vēstniecība Latvijā, Igaunijas Republikas vēstniecība Latvijā un Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Arhitektūra Dānija Igaunija Norvēģija Somija Zviedrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form