Fotoreportāža: RTU jubilejas kulminācija – lieluzvedums ‘Radi tālāk!’
Foto: F64

Svētdien, 14.oktobrī, ”Arēnā Rīga” Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) 150. jubilejas nedēļas kulminācijas pasākumā – lieluzvedumā ”Radi tālāk!” – pulcējās valsts augstākās amatpersonas, universitātes vadība, tās studenti, absolventi un draugi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vērienīgajā pasākumā uzstājās vijolniece Baiba Skride, pianists Vestards Šimkus, dziedātājs Intars Busulis, operas soliste Inga Kalna, ģitārists Kaspars Zemītis, aktieris Arturs Skrastiņš, deju ansambļi "Vektors" un "Dancis", kori "Gaudeamus" un "Delta", Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar maestro Aleksandru Viļumani pie diriģenta pults un citi mākslinieki.

Lieluzveduma režisors - Jānis Siliņš, scenogrāfs - Aigars Ozoliņš, muzikālais vadītājs - Juris Vaivods, producente - Leonarda Ķestere.

RTU ir pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējās Latvijas teritorijā un senākā tehniskā universitāte Baltijā, tā dibināta 1862. gada 14. oktobrī. Absolventu vidū ir gan vienīgais Latvijā dzimušais Nobela prēmijas laureāts Vilhelms Ostvalds, gan leģendārais Rīgas mērs Georgs (Džordžs) Armitsteds, kā arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un citi zinātnē un sabiedrībā nozīmīgi cilvēki.

Šobrīd universitātes astoņās fakultātēs studē ap 15 000 studentu. RTU ir Latvijas tehniskās un inženierizglītības centrs ar plašām augstākās izglītības iegūšanas iespējām un pārdomāti veidotu pētniecības attīstības bāzi 30 laboratorijās un centros, 33 pētniecības institūtos un 103 katedrās un profesoru grupās.

Tags

Andris Bērziņš (bijušais prezidents) Baiba Skride Intars Busulis Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Ministru prezidents Nobela prēmija Rīgas Tehniskā universitāte Valdis Dombrovskis Valsts prezidents Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form