Gaidāma publiska diskusija par Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projektu
Foto: LETA

Latvijas Arhitektu savienība otrdien, 30. jūnijā plkst.17.00, aicina arhitektus uz publisku diskusiju par Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projekta un Strēlnieku laukuma attīstības norisēm. Diskusija notiks Latvijas Arhitektu savienības lielajā zālē Vecrīgā, Torņa ielā 11, vēsta diskusijas rīkotāji.

Diskusijā piedalīsies "Zaigas Gailes biroja" vadītāja, arhitekte Zaiga Gaile, akadēmiķis un RTU profesors Dr.arch. Jānis Krastiņš, žurnāla "Latvijas Architektūra" galvenais redaktors Dr.arch. Jānis Lejnieks un "Taktila Arhitektūra" biroja vadītāja, Padomju Okupācijas upuru piemiņas Memoriāla ieceres autore, arhitekte Mg.arch. Ilze Miķelsone. Diskusiju vadīs Latvijas Arhitektu savienības prezidente Gunta Grikmane.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas autora, arhitekta Gunāra Birkerta Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves un piebūves projekts jeb "Nākotnes nams" pēdējos mēnešos ir kļuvis par diskusiju objektu arhitektūras nozares pārstāvju vidū, vēsta diskusijas rīkotāji. Vienlaikus, ņemot vērā gan muzeja ēkas un plānotās piebūves centrālo novietojumu galvaspilsētā, gan Okupācijas muzeja nenoliedzami būtisko lomu Latvijas vēstures glabāšanā un muzeja praktiskās vajadzības šī mērķa īstenošanā, projekta iecere un tās tālākā virzība ir kļuvusi par aktuālu tēmu arī plašākai sabiedrībai.

"Ņemot vērā, ka ikvienam no mums ir būtiska sakārtota Rīgas pilsētvide ar mākslinieciski un sociāli kvalitatīvu apbūvi, vienlaikus nenoliedzot mūsu tautas vēsturisko atmiņu, kuras glabātājs ir arī Okupācijas muzejs, Latvijas Arhitektu savienība aicina nozares pārstāvjus uz atklātu un profesionālu diskusiju par Strēlnieku laukuma un Okupācijas muzeja paplašināšanas iespējām un risinājumiem, skatot pārbūves projektu kontekstā gan ar kopējo Strēlnieku laukuma attīstību, gan ar piebūvi cieši saistīto Okupācijas upuru piemiņas memoriālu," vēsta diskusijas organizatori.

Tags

Arhitektūra Okupācijas muzejs Zaiga Gaile

Comment Form