'Grāmatu draugu ķēdes' spilgtākie fotomirkļi
Foto: DELFI

Sestdien, 18.janvārī, notika viens no centrālajiem Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas notikumiem, akcija "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde", kad simboliski no rokas rokā, no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā – Gaismas pili, tika padotas grāmatas. Šajā vēsturiskajā akcijā piedalījās vairāk nekā 14 000 dalībnieku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Akcija sākās plkst. 12, bet plkst. 13:16 pirmā grāmata, 1825.gadā latviešu valodā Pēterburgā izdotā Lambsdorfu dzimtas Bībele, sasniedza Gaismas pili. Pie Gaismas pils grāmatas sagaidīja Eiropas kultūras galvaspilsētas patrons, Valsts prezidents Andris Bērziņš, kā arī Latvijas un ārvalstu amatpersonas, tostarp Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, Eiropas Savienības izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes komisāre Andrula Vasiliu.

Pēdējā grāmata Gaismas pils slieksni šķērsoja plkst.16:32. Kopumā bibliotēkā nonāca vairāk nekā 2000 grāmatas.

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku akciju organizēja Nodibinājums "Rīga 2014", piesaistot vairāk nekā 100 koordinatorus un 60 brīvprātīgos.

Tags

Grāmatu draugu ķēde Latvijas Nacionālā bibliotēka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form