Iekārojami galamērķi – 10 jauni muzeji, kas tiks atvērti 2018. gadā
Foto: Publicitātes attēli

Pasaulē jau kopš pagājušā gadsimta 90. gadiem ir pazīstams termins "Bilbao efekts". Tas radies pēc tam, kad 1997. gadā Spānijas pilsētā Bilbao tika atvērts Gugenheima muzejs – iespaidīga un laikmetīga celtne ar pasaules klases mākslas ekspozīcijām. Līdz tam Bilbao bija panīkusi industriāla pilsēta, bet pēc muzeja atvēršanas tā piedzīvoja milzīgu tūristu pieplūdumu un ekonomisko uzplaukumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopš tā laika šis termins tiek piesaukts bieži saistībā ar jaunu muzeju atvēršanu, īpaši, ja tas atrodas līdz tam tūrismam ne īpaši izteiksmīgā vietā. Turklāt jaunie muzeji vairs nav tikai mākslas vai artefaktu krātuves, bet moderna dzīvesstila un izglītības kompleksi, kuros vieta atrodas gan konferenču un kino zālēm, radošajām telpām, restorāniem un citām apmeklētājiem pievilcīgām atrakcijām. Piedāvājam 10 pasaules muzeju sarakstu, kas publikai tiks atvērti 2018. gadā un, visticamāk, no jauna liks runāt par "Bilbao efektu".

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form