Ieskaties - novembra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā 'Gors'!
Foto: Publicitātes foto

Novembrī Latgales vēstniecības "Gors" pasākumos būs jūtam Latvijas svētkiem veltītu pasākumu izlase, ārvalstu zvaigžņu plejāde, unikālas izstādes atklāšana un Ziemassvētku laika ieskaņa, sola koncertzāles pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pilna programma:

Liepājas Simfoniskā orķestra koncertprogramma "Ziemeļu rēnā svelme"
Svētdiena, 2. novembris 16.00, Lielā zāle.

Koncerprogrammā "Ziemeļu rēnā svelme" līdzās Baltijā vecākajam orķestrim piedalīsies arī vijolniece no Dānijas Kristīne Ostranda, bet orķestri diriģēs vācietis Lucs Kēlers. Koncerta programmā izcilo ziemeļnieku darbi: Žana Sibēliusa "Simfoniskā poēma "Somija" op. 26" un "Otrā simfonija Re mažorā op. 43" un Karla Nilsena "Koncerts vijolei un orķestrim".

Dziedātāja, ģitārista un komponista Midža Jūra solokoncerts
Piektdiena, 7. novembris 19.00, Lielā zāle.

80. gadu zvaigznes, grupas "Ultravox" solista Midža Jūra (Midge Ure) pirmā uzstāšanās Rēzeknē. "Fade To Gray", "Dancing With Tears In My Eyes", "Vienna", "Hymn", "If I Was", "Breathe", "Do They Know It's Christmas?" un vesela virkne citu hitu to oriģinālās balss – Midža Jūra – izpildījumā.

Vijolnieka Raimonda Ozola jubilejas koncerts
Svētdiena, 9. novembris 17.00, Lielā zāle.

LNSO koncertmeistara un pirmās vijoles Raimonda Ozola 50 gadu un 30 gadu radošās darbības jubilejas koncerts. Koncertā piedalās: Raimonds Macats (taustiņi, mutes harmonijas un aranžējumi), Madars Kalniņš (piano un aranžējumi), Mārcis Auzāns (solo ģitāra), Norberts Skraucis (bass) un Ainis Zavackis (sitamie instrumenti). Koncerta otrajā daļā skanēs arī mūzika no jaunā Raimonda Ozola albuma - pasaules kino zelta repertuāra: mūzika no franču, amerikāņu, krievu un latviešu kinofilmām latin, jazz un jazz rock ritmos, kā arī populārās klasiskās mūzikas skaņdarbu apdares.

Lāčplēša dienas kinokoncerts
Otrdiena, 11. novembris 18.00, Lielā zāle.

Kinovēsturnieka Viktora Freiberga stāstījums par filmu "Lāčplēsis", Aleksandra Rusteiķa 1930. g. pirmās spēlfilmas "Lāčplēsis" digitālo fragmentu izlases ekranizācija (režisors Juris Pakalniņš, komponists Emīls Zilberts) Piedalās: kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" mūziķi, diriģents Normunds Šnē. Pirms koncerta notiks Latvijas Republikas Ministru Kabineta balvas pasniegšana.

Svētku koncerts "Mana dzimtene"
Trešdiena, 12. novembris 19.00, Lielā zāle.

Muzikāla programma svētku noskaņās. Koncertos izskanēs dažādu latviešu komponistu – Raimonda Paula, Ulda Stabulnieka, Ivara Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Zigmara Liepiņa, Valda Zilvera, Jāņa Strazda skaistākās melodijas, kurām dzeju dāvājis Jānis Peters, tādējādi noslēdzot dižā dzejnieka 75 .jubilejas gadu. Koncertā piedalās: Andris Ērglis, Aija Andrejeva, Viktors Lapčenoks, Dainis Skutelis, Samanta Tīna, Atis Auzāns, Oranžā kora meitenes Anita Levša, Olga Stupiņa, Inta Ļaksa, instrumentālā grupu Jāņa Strazda vadībā un Rēzeknes novada pašvaldības jauktais koris "Ezerzeme".

Grupas "Menuets" 45 gadu jubilejas koncerts
Piektdiena, 14. novembris 19.00, Lielā zāle.

Leģendārās grupas "Menuets" 45 gadu jubilejas koncerts "Esam!". Visu laiku labākās "Menueta" izpildītās Imanta Kalniņa dziesmas un teju viss grupas "zelta sastāvs": Adrians Kukuvass, Raimonds Bartaševics, Juris Kulakovs, Inese Pabērza, Baiba Jagere, Juris un Leons Sējāni, kā arī Ikars Ruņģis.

Latviešu filmu diena ("Zelta Zirgs", "Māra", "Nāc ar mani padejot")
Svētdiena, 16. novembris 12.00, Mazā zāle.

Svētku laikam par godu trīs no jaunākajām latviešu filmām: 12.00 Reiņa Kalnaeļļa animācijas filma pēc Raiņa lugas motīviem "Zelta zirgs", 14.00 Kristas Burānes dokumentālā filma par režisori Māru Ķimeli "Māra", kā arī 15.30 Dzintara Dreiberga dokumentālā filma "Nāc ar mani padejot", kas tapusi X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā.

Latvijas bankas izstādes "Naudas dizains. PIN kods" atklāšana
Otrdiena, 18. novembris 15.30, 1. stāva foajē

No 2014. gada 18. novembrim līdz 2015. gada 15. februārim Latgales vēstniecības GORS 1. stāva foajē būs skatāma Latvijas bankas multimediālā izstāde "Naudas dizains. PIN kods", kurā varēs iepazīt Latvijas Bankas vairāk nekā divdesmit gados paveikto lata un tagad arī eiro naudas zīmju - banknošu un monētu - dizaina veidošanā.

Jolanta Gulbe. Hans Antehed "Latvijas sajūtas". Svētku koncerts
Otrdiena, 18. novembris 18.00, Lielā zāle. Ieeja bez maksas

Valsts svētkukoncertu "Latvijas sajūtas", kurā jaunās skaņās izskanēs populāras latviešu tautasdziesmas un dziesmas no tautā iemīļoto komponistu Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, kā arī citu komponistu daiļrades Jolantas Gulbes un zviedra Hansa Anteheda izpildījumā. Svinīga Rēzeknes pilsētas goda pilsoņa sveikšana.

Leļļu teātra viesizrāde "Makss un Morics"
Trešdiena, 19. novembris 18.00, Mazā zāle.

Edgara Kaufelda skatuves versija Vilhelma Buša ilustrētajam stāstam "Makss un Morics" par divu puiku nedarbiem. Izrāde latviešu valodā bērniem no 4 gadu vecuma. Lomās Artūrs Putniņš un Miķelis Žideļūns, mūzikas autors Juris Kaukulis.

Latvijas Radio koris. "Vācietis. Klavierkoncerts"
Sestdiena, 22. novembris 17.00, Lielā zāle.

Muzikālā izrāde veltīta tautas iemīļotajam latviešu dzejniekam Ojāram Vācietim. Izrādi radījuši komponists Arturs Maskats, režisors Mihails Gruzdovs, scenogrāfs Andris Freibergs un diriģents Sigvards Kļava. Piedalās Latvijas Radio koris, solisti, septiņi pianisti un akordeonists.

Fado dziedātājas Anas Mouras koncerts
Svētdiena, 23. novembris 17.00, Lielā zāle.

Savā dzimtenē, Portugālē, un citās pasaules valstīs Ana Moura jau sen tiek uzskatīta par fado zvaigzni. Paši portugāļi par viņu saka: otras tādas balss nav un nebūs. Ana Moura dzied fado mūsdienīgā stilā, taču tradīcijas viņa nenoniecina, bet gluži otrādi – kopj un attīsta.

Džeimsa Morisona un Latvijas Radio bigbenda koncertprogramma "Mare Balticum"
Sestdiena, 29. novembris 18.00, Lielā zāle.

Nebijis starptautisks mūzikas projekts ar nosaukumu "Mare Balticum", kurā piedalās Latvijas Radio bigbends un slavenais austrāliešu trompetists, multi-instrumentālists Džeimss Morisons (James Morrison). Koncertprogrammā izskanēs vairāk kā 10 unikāli skaņdarbi, kuru iedvesma ir latviešu folklora.

Svētku koncerts "Pirmā advente"
Svētdiena, 30. novembris 16.00, Lielā zāle.

Adventa laika sākumā pirmās adventes svētku koncerts ar Rēzeknes kamerorķestra, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Rīgas Doma kora skolas jauktā kora piedalīšanos. Programmā Ērika Ēšenvalda un Ilonas Rupaines skaņdarbi.

Savukārt decembra plānos patlaban paredzēti pianista Reiņa Zariņa solo koncerts "1 Schubert|12 dances", LNO viesizrāde "Riekstkodis", Latvijas Leļļu teātra viesizrāde "Saulīte un sniega cilvēciņi", Londonas gospeļkora koncerts, Latvijas Radio kora un brāļu Petrausku koncerts "Vīzijas piesnigušam vakaram", kā arī grupas "Instrumenti" koncerts "Mēs tiksimies gaisā".

Tags

Adrians Kukuvass Aija Andrejeva Andris Ērglis Arturs Maskats Atis Auzāns Gors (Latgales vēstniecība) Instrumenti (grupa) Jānis Peters Juris Kaukulis Juris Kulakovs Lāčplēša diena Latvijas Radio bigbends Latvijas Radio koris Menuets Mihails Gruzdovs Normunds Šnē Raimonds Macats Rēzekne Samanta Tīna Sigvards Kļava Sinfonietta Rīga Viktors Lapčenoks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form