Ieskats īpašā kolekcijā: Latvijas pilsētu skati senās pastkartēs
Foto: Arhīva foto. No Dzintara Rubeņa kolekcijas

Atsaucoties UNESCO nedēļas aicinājumam "Izstāsti mantojumu", Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs piedāvā ielūkoties kolekcionāra Dzintara Rubeņa (05.01.1931.-11.09.2016.) – dokumentu kolekcijas daudzveidībā.

Kolekcionārs Dzintars Rubenis savu pastkaršu un fotogrāfiju kolekciju Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvam uzdāvināja 2011. gadā. Dzintara Rubeņa nodotie biogrāfiskie dokumenti (izglītības dokumenti, biedra kartes, autobiogrāfija, ziņas par Rubeņu dzimtu), Dzintaram Rubenim adresētas brāļa Imanta vēstules, fotogrāfijas par Rubeņu dzimtu glabājas Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts arhīvā.

Dzintara Rubeņa pastkaršu un fotogrāfiju kolekcijā ietilpst 1490 dažādas pastkartes un fotogrāfijas, kas aptver laika posmu no 1900. līdz 1980. gadam – lielākoties krāsainas un melnbaltas pastkartes, bet ir sastopamas arīdzan krāsainas un melnbaltas fotogrāfijas. Kolekcija sniedz plašu ieskatu ne tikai Latvijas vizuālajā dokumentācijā, bet arī pastkaršu un to fotogrāfu vēsturē.

Pastkartēs redzami Latvijas pilsētu skati, ielas, transports, tilti, baznīcas, parki, pieminekļi, Latvijas ainavas, upes un ezeri, sastopami arī fotodokumenti par Daugavas Vanagu mītni "Straumēni" Anglijā.

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs aicina aplūkot Dzintara Rubeņa pastkaršu un fotogrāfiju kolekciju digitālajā krātuvē "Redzi, dzirdi Latviju!", kurā jau iespējams iespējams iepazīties ar vairāk nekā 300 pastkartēm.

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form

Ieskats īpašā kolekcijā: Latvijas pilsētu skati senās pastkartēs

Komentāri
komentēt kā anonīms lietotājs
Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem
Lasīt komentārus Lasīt komentārus