Imanta Ziedoņa bibliotēkā notiks sarunu cikls par Latvijas literatūras grandiem
Foto: Publicitātes foto

Iepazīstinot ar Latvijā nozīmīgiem rakstniekiem, kuri dažādos vēstures posmos bijuši soļa attālumā no nominācijas Nobela prēmijai literatūrā, Imanta Ziedoņa bibliotēkā šovasar notiks sarunu cikls "Nobela ēnā". Jūnijā un jūlijā piecās lekcijās literatūras nozares speciālisti un zinātnieki stāstīs par tādiem izciliem latviešu autoriem kā Rainis, Edvarts Virza, Imants Ziedonis, Vizma Belševica un Knuts Skujenieks, portālu "Delfi" informē Imanta Ziedoņa muzeja pārstāve Kristiāna Salnāja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sarunu cikls "Nobela ēnā" Ziedoņa bibliotēkā dos ieskatu Latvijas kultūras un literatūras vēsturē ikvienam interesentam, taču tajā piedalīties īpaši aicināti seniori, tādējādi veicinot dažādu paaudžu savstarpēju integrāciju mūsdienu sabiedrībā. "Seniori, visticamāk, ir tie, kuru jaunības dienu laiks sakritis ar kāda literatūras dižgara aktīvāko darbības posmu. Tāpēc īpaši vēlamies aicināt un lekcijās aktīvi piedalīties tieši seniorus, lai, iepazīstot Latvijas kultūrtelpu no dažādām perspektīvām, rosinātu paaudžu viedokļu apmaiņu," skaidro Ziedoņa bibliotēkas vadītāja Ance Caune.

Sarunu ciklā lekcijas vadīs literatūras jomas profesionāļi: Raiņa un Aspazijas muzeja vecākais eksperts Jānis Zālītis iepazīstinās ar Raiņa daiļrades analīzi, literatūrzinātnieks Arnis Koroševskis stāstīs par Knutu Skujenieku, literatūrzinātniece, literatūras kritiķe Anda Kubuliņa runās par Vizmu Belševicu, literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis analizēs Edvarta Virzas dzīvi un daiļradi, savukārt literatūrzinātniece Eva Eglāja-Kristsone vadīs lekciju par Imantu Ziedoni. Katras sarunas noslēgumā paredzēta diskusija un iespēja veikt attiecīgā rakstnieka daiļrades lasījumu audio ierakstus, tādējādi popularizējot viņa darbus, kā arī veicinot sabiedrības interesi par lasīšanu.

Lekcijas norisināsies Ziedoņa bibliotēkas telpās Sporta ielā 2, Rīgā:
- 4. jūnijā pulksten 16.00 lekcija par Raini ;
- 11. jūnijā pulksten 16.00 lekcija par Knutu Skujenieku;
- 18. jūnijā pulksten 16.00 lekcija par Vizmu Belševicu;
- 2. jūlijā pulksten 16.00 lekcija par Edvartu Virzu;
- 9. jūlijā pulksten 16.00 lekcija par Imantu Ziedoni.

Vairāk informācijas par projektu atrodama Imanta Ziedoņa muzeja mājaslapā.

Ziedoņa bibliotēka 2018. gada noslēgumā uzsākusi darbu pie dažādiem kultūras projektiem. Tostarp 2019. gada janvārī veiksmīgi aizsākta iniciatīva "Ceļā ar grāmatu", kas popularizē lasīšanu, atrodoties ceļā. Šobrīd ar īpašiem grāmatu plauktiem aprīkots viens dīzeļvilciena sastāvs, kā arī izveidota pop-up bibliotēka pie Subates ezera.

Tags

Edvards Virza Imants Ziedonis Knuts Skujenieks Rainis Vizma Belševica
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form