Imanta Ziedoņa muzejs izsludina programmu 'Murjāņu vasara'
Foto: Publicitātes foto

Šovasar, līdz Ziedoņa muzeja sezonas noslēgumam septembra beigās, paredzēti vairāki notikumi, kas apvieno izklaidi un izglītošanos. Ziedoņa muzejs izsludina muzeja programmu "Murjāņu vasara", kurā ikviens interesents aicināts piedalīties ģimeņu dienās, brīvdabas kino vakaros, grupu ekskursijās un citos pasākumos Imanta Ziedoņa vasarnīcā "Dzirnakmeņi", portālu "Delfi" informē muzeja pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sākot ar 2. augustu sešus piektdienu vakarus pēc kārtas Imanta Ziedoņa muzejā "Dzirnakmeņi" varēs redzēt tādas latviešu filmas kā "Kaza kāpa debesīs", "7 miljardi gadu pirms pasaules gala", "Zorjana Horobraja", "Laika tilti", "Ilmārs Blumbergs" un "Savējie sapratīs. Astoņdesmitie". Pirms katra brīvdabas kino seansa paredzēta ievadsaruna ar filmu režisoriem Jāni Ābeli, Elitu Kļaviņu, Kristīni Briedi un citiem.

"Murjāņos ir tik ieinteresēti, zinātkāri un emocionāli atsaucīgi saimnieki un skatītāji, ka latviešu filmu autori, kuri šeit pabijuši ar savām filmām, vienmēr labprāt atgriežas. Atgriežas nevis lai formāli reklamētu savu paveikto, bet gan lai ienirtu dziļās, nesteidzīgās sarunās ar auditoriju – par mākslu, dzīvi, sevi pašu un mums visiem. Un katrā seansā kaut kur tepat līdzās sajūtams arī spurainais dzejnieks, kurš tieši tāpat citiem mācīja lielo cilvēcisko attiecību brīnumu – sarunāties un sajust. Sarunas un sajūtas ir arī šī gada filmu programmas kods – no jauna autora emocionāla pirmās mīlestības redzējuma līdz iejūtīgam mūsdienu lauku realitātes vērojumam, līdz personībām, kuras bruģējušas mūsu kultūras ceļu ar savām brīvības alkām, poētisku viedumu, laikmetīgi asu otas triepienu un notīs ietērptu latvisko kodu," stāsta "Nacionālā kino centra" kinospeciāliste Ieva Pitruka.

Par tradīciju Ziedoņa muzejā kļuvuši arī ģimeņu dienu pasākumi, kas šovasar norisināsies 27. jūlijā un 24. augustā. Šogad ģimeņu dienu programmā paredzēts neliels pārgājiens ar pārsteidzošu galamērķi, muzeja programmas iepazīšana un ekskursija, kā arī radošās darbnīcas, gan lieliem, gan maziem ģimeņu dienu apmeklētājiem. Ģimenes aicinātas jau no pulksten 12.00 ierasties Murjāņos, līdzi ņemot groziņus.

Ziedoņa muzeja darbības pamatprincips ir Imanta Ziedoņa vēlēšanās: "Es gribu muzeju kā mūzu māju, kur cilvēki nāk pavadīt laiku attīstībā, jēgpilnās sarunās un jaunradot." Sekojot šai Imanta Ziedoņa vēlmei izveidota muzeja programma, kas šobrīd, muzeja trešajā darbības sezonā, pieejama arī angļu valodā. Ikdienā muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no trešdienas līdz svētdienai. Vairāk informācijas par kino vakariem, ģimeņu dienām un muzeja apmeklējumiem iespējams atrast Imanta Ziedoņa muzeja sociālo mediju profilos un mājas lapā.

Tags

Imants Ziedonis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form