Itālijas kultūras ministrs brīdina par biļešu sadārdzināšanos vides aktīvistu protestu dēļ
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Klimata aktīvistu protesti, apķēpājot gleznas un mākslas darbus, izraisīs biļešu cenu pieaugumu kultūrvietās, brīdinājis Itālijas kultūras ministrs Džennāro Sandžuliāno.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Bezjēdzīgās un nepamatotās vardarbības" dēļ pret gleznām, instalācijām un mākslas darbiem ir jāveic "tūlītēji pasākumi", vispirms ar aizsargstiklu aizsedzot visas gleznas, norādījis ministrs.

Tādiem pasākumiem ir nepieciešami lieli ieguldījumi, tādēļ gaidāms biļešu cenu pieaugums.

Vides aktīvistu organizācijas "Last Generation" ("Pēdējā paaudze") pārstāvji ceturtdien, 17. novembrī, Milānā ar miltiem apbēra sporta automašīnu (attēlā), kuru pagājušā gadsimta 70. gadu nogalē apgleznojis ASV popārta mākslinieks Endijs Vorhols.

Romā šomēnes aktīvisti ar zirņu zupu aplēja Nīderlandes mākslinieka Vinsenta van Goga gleznu "Sējējs". No Krelleres-Milleres muzeja Nīderlandē aizlienētā glezna bija aizsargāta ar stiklu un no zupas necieta.

Aktīvisti līdzīgas protesta akcijas rīkojuši arī citviet pasaulē, cenšoties pievērst uzmanību vides iznīcībai un klimata pārmaiņām.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.