Iznācis kultūras žurnāla 'Veto Magazine' 33. numurs, tēma – slinkums
Foto: Publicitātes foto

Ir iznācis kultūras žurnāla "Veto" 33. numurs, tēma – slinkums. Izdevumā lasāmas intervijas ar multimākslinieku Kasparu Bindemani, modes dizaineri Baibu Ladigu, britu mūziķi Sohn, ādas aksesuāru veidotāju Mareku Freimutu, zviedru apvienību Goat, amerikāņu fotogrāfu Ādamu Kacu Sindingu (Adam Katz Sinding), grupu Art of Keeping Secrets un citiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Veto" 33. numurā modes dizainere, ilustratore un stiliste Baiba Ladiga stāsta par to, kā ir atgriezties Latvijā pēc sešiem gadiem, kas pavadīti Šanhajas modes industrijā, un par to, kāpēc būtu jāpriecājas par iespēju dzīvot vēsa klimata zonā.


Savukārt mūziķis, dīdžejs, aktieris un neskaitāmu citu radošo profesiju pārstāvis Kaspars Bindemanis dalās pardomās par mūzikas sūtību, patriotismu un cilvēku savstarpējām attiecībām. Tāpat žurnālā lasāms latviešu dizaina krusttēva, mākslinieka Anša Cīruļa dzīvesstāsts, kurā lasītājs var izsekot viņa daiļrades attīstībai, sākot no jaunības gadiem 19. un 20. gadsimta mijā līdz pat Cīruļa radīto burtu atdzimšanai mūsdienu dizainā.

Slinkuma tēmai veltītajā žurnālā pētīti dažādi sliņķu izgudrojumi – piemēram, bārda, kas labi kalpo dažādu lietu uzglabāšanai –, tāpat aplūkots prokrastinācijas jeb bumbulēšanas fenomens, kā arī sociālais slinkums, ko iebraucēji mēdz piedzīvot Ēģiptē. Vēl lasāma diskusija, kurā par slinkuma un čakluma mainīgajām īpašībām sarunājas radošā, praktiskā un zinātniskā darba darītāji – operas režisore un antropoloģe Margo Zālīte, inženierzinātņu doktors, Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna un viesnīcas istabene Gunta Ostrovska.

"Veto" #33 digitāli plūstošo ilustrāciju autors ir grafikas dizainers Dāvis Vilcāns, kurš apspēlējis slinkuma tēmu, izstaipot, izķēmojot un sapludinot internetā atrastus attēlus.

Žurnāla modes lappusēs "Veto" stiliste kopā ar fotogrāfi Evitu Gozi radījušas kolāžu-spēļlaukumu, kas atsauc atmiņā skolas laiku atmiņu klades. Savukārt literatūras sadaļā lasāma rakstnieka Viļa Lācīša "Eseja par maisiņu" no viņa topošā stāstu krājuma.

Astoņdesmit lapaspuses biezais žurnāls maksā 2.12 eiro, to var iegādāties "Narvesen" preses tirdzniecības vietās, lielākajās "Jānis Roze" grāmatnīcās, "Rimi" hipermārketos , "Stockmann", "Sky&More", "Prisma" un "Maxima" lielveikalos, "NicePlace Mansards", galerijā "Istaba", kultūrbārā "Vieta", kafejnīcā "Pasēdēt", "Mākonis", modes aksesuāru un apavu veikalos "Bang Bang", "Boards.lv" un "Paviljons".

Žurnāls "Veto" pieejams arī lasīšanai "iPad" planšetdatoros – to var iegādāties "AppStore" par 1.79 eiro.

Tags

Veto Magazine
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form