Izstādes 'Fotokluba 'Rīga' vēsture' ietvaros aicina uz izzinošu ekskursiju
Foto: Gunārs Birkmanis

Latvijas Fotogrāfijas muzejs (LFM) aicina pieteikties ekskursijai izstādē "Fotokluba "Rīga" vēsture" ar projekta autori Daigu Jamonti, kas notiks 21. septembrī pulksten 17.00, portālu "Delfi" informē muzeja pārstāve Dace Saveiko.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja iepazīt vecāko Rīgas fotoklubu, kas šogad atzīmē 55 gadu jubileju, gūstot ieskatu tā vēsturē, apzinot galvenos darbības virzienus un kluba dalībnieku daiļradi, kā arī rodot atbildes uz jebkuriem ar izstādi saistītiem jautājumiem. Savukārt fotokluba "Rīga" biedri un interesenti tiek aicināti papildināt izstādi ar trūkstošo informāciju un dalīties savās atmiņās īpašā tam paredzētā kladē.

Lai piedalītos ekskursijā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu info@fotomuzejs.lv vai zvanot pa tālruni +371 67222713. Dalības maksa vienai personai: 2 eiro. Vietu skaits grupā ir ierobežots.

Fotoklubs "Rīga" tika dibināts 1962. gadā. Īsā laikā tas no domubiedru kopas izveidojās par fotomākslinieku apvienību, kurā darbojās tādi ievērojami mākslinieki kā Gunārs Binde, Jānis Gleizds, Leonīds Tugaļevs, Vilhelms Mihailovskis, Valdis Brauns, Egons Spuris (viņa darbs ir iekļauts Latvijas kultūras kanonā) un daudzi citi. Kluba dalībnieki ne tikai veicināja fotogrāfu un sabiedrības izglītošanu fotomākslas jomā, bet padarīja Rīgas kā mākslas un kultūras pilsētas vārdu pazīstamu visā Padomju Savienībā un ārpus tās robežām. Fotoklubā "Rīga" 55 pastāvēšanas gados ir darbojušies aptuveni 400 rīdzinieku, bet kluba aktivitātēs iesaistīto interesentu skaits ir bijis daudz lielāks.

Tags

Fotografēšana Gunārs Binde Jānis Gleizds Latvijas Fotogrāfijas muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form