Izziņo 80. Mākslas akadēmijas karnevālu 'Baltais caurums'
Foto: DELFI

Jau tradicionāli februāra vidū Latvijas mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies ikgadējais karnevāls. Šogad tā norises datums ir 16. februāris, bet nosaukums un tēma – "Baltais caurums", portālu "Delfi" informē LMA pārstāve Linda Indriksone.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Astrofiziķi uzskata, ka baltie caurumi izgrūž nezināmu matēriju, radot paralēlos visumus, kur ceļošana laikā un telpā kļūst iespējama. Karnevāls savā bezgalīgi apaļajā jubilejā pārtaps par portālu ceļojumiem vērienīgā mākslas un radošuma svētkos, padarot to par vienu no gada lielākajiem notikumiem," karnevāla šā gada tēmu un vērienu piesaka LMA studenti.

Biļetes uz karnevālu, kas ilgs no pulksten 19.00 līdz rīta gaismai, būs tikai dažas dienas. Rīkotāji aicina sekot informācijai par konkrētiem datumiem un laikiem LMA karnevāla "Facebook" lapā.

Par godu jubilejas karnevālam LMA studenti apvienos spēkus, lai kopā ar studentiem no Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijas un Kultūras akadēmijas veidotu efektīgu mākslas, mūzikas, dejas un teātra simbiozi. Karnevāla organizatori sola apmierināt visdažādākās apmeklētāju muzikālās gaumes. Līdzās dažādām alternatīvās, indie-rock un rokmūzikas apvienībām uz vairākām skatuvēm būs dzirdami un redzami arī funk, regeja, metāla, hip-hop un elektroniskās mūzikas izpildītāji. Kā uzsver rīkotāji, ne reizi vien karnevāls ir kalpojis par starta platformu virknei jaunu muzikālu apvienību to ceļa sākumā.

Karnevāla lielā skatuve tiks atvēlēta tādām grupām kā "Labvēlīgais tips" un "Dzelzs vilks". Tāpat karnevāla dalībniekus priecēs Elizabete Balčus, kā arī vairāki diskžokeji, kuru uzstāšanos ar efektīgām videoinstalācijām papildinās vīdžeji. Uz īpašās "Latvijas Mežu skatuves" uzstāsies grupas "The Coconuts", "Manta", "7dēli", "Riga Reaggae" u.c.

"JVLMA Jazz Room" par muzikālo noformējumu rūpēsies mūziķi no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas. Īpašā telpā ar nosaukumu "Vārda spēks" valdīs vārds. Tur norisināsies laikmetīgās dzejas lasījumi, hip-hop brīvrunas cīņa, kas savu kulmināciju sasniegs pusnaktī, kad uz skatuves kāps Edavārdi, bet turpinājumā uzstāsies DJ Augusts.

"Eksperimentālās mūzikas telpā" uzstāsies grupas "Waterflower", "MMMM", "Passific K", "Wagars", kā arī citas grupas. "Gas Of Latvia" kopā ar citiem mūziķiem atjaunos piemirstu tradīciju, atdzīvinot "Industriālās mūzikas skatuvi".

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, no dārdošiem ritmiem un eksperimentiem latvisku relaksāciju varēs baudīt "Folk istabā". Paralēli muzikālajam piedāvājumam, karnevāla apmeklētājus priecēs jaunie aktieri ar priekšnesumiem "Kultūras akadēmijas istabā", kā arī performanču un deju mākslinieki.

Tāpat atgūties no pasākuma burzmas būs iespējams "Kino telpā", kur tiks demonstrēta Rīgas Starptautiskā filmu festivāla "2Annas" īsfilmu programma – latviešu un ārzemju režisoru animācijas filmas.

Līdzīgi kā tas ir bijis jau no karnevāla pirmsākumiem, par pasākuma vizuālo noformējumu rūpēsies jaunie mākslinieki, veidojot dekorācijas, lielformāta gleznas, mākslas objektus un instalācijas. Būs arī jaunievedums - pie mākslas objektiem būs atrodama informācija par tās autoriem.

Organizatori atgādinām, ka ieeja karnevālā ir no 18 gadu vecuma un karnevāla apmeklētāju skaits ir ierobežots. Karnevāla norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.

Tags

Dzelzs Vilks Labvēlīgais Tips Latvijas Kultūras akadēmija Latvijas Mākslas akadēmija Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form