Izziņo Latgales vēstniecības 'Gors' atklāšanas koncertu
Foto: Publicitātes foto

Latgales vēstniecības "Gors" (Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra) atklāšanas koncerts norisināsies 29.un 30.maijā, un to iecerēts veidot divās daļās. Kā vēsta Latgales vēstniecības preses pārstāve Aija Eriņa, jau aizritējuši pirmie atklāšanas koncerta mēģinājumi un pašlaik aktīvi tiek veidots oriģināldarba "Ķēniņmeita. Latgales pasaka" iestudējums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta pirmā daļa – oriģinālmūzikas un dejas uzvedums "Ķēniņmeita. Latgales pasaka" – ir vitāls, prieka, joku un alūziju pilns iestudējums, kura galvenais varonis - trešais tēva dēls muļķītis, pārvarot šķēršļus un pārbaudījumus, sasniedz savu iecerēto, stāsta Eriņa.

Koncerta pirmās daļas galvenais uzdevums ir atklāt Latgales ļaužu sapņus un cerības, atspoguļot savdabīgo, dažādu nāciju ietekmēto Latgales folkloras bagātību, šīs puses mūziķu, dejotāju un spēlētāju prasmes. Uzvedumā piedalās ap simts darbojošās personas - lielākoties bērni un jaunieši no Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un mūzikas skolas, pilsētas koriem, deju kopas "Dziga" un "Dziguči", folkloras kapelām, kā arī daudzi citi kolorīti Latgales mākslinieki.

Koncerta pirmās daļas veidošanā iesaistījusies plaša un daudzveidīga radošā komanda: uzveduma koncepcija, scenārijs un režija ir Uģa Brikmaņa un Oresta Silabrieža pārziņā, mūzikas un aranžējumu autori ir rēzeknieši Ilona Rupaine un Einārs Lipskis, uzveduma tekstus raksta Raibīs Suņs (Oskars Orlovs), kustību konsultants ir horeogrāfs Ilmārs Dreļs, vokālā sadaļa uzticēta diriģentei Andai Lipskai, bet tērpus uzvedumam veido Rēzeknes Tautas teātra māksliniece Ināra Apele.

Eriņa norāda, ka koncerta otrajai daļai būs jāatklāj akustiskās koncertzāles iespējas dažādos žanriskos un stilistiskos spektros: koncertflīģeļu "Steinway&Sons", kora, ērģeļu un simfoniskā orķestra skanējums.

Koncerta otrajā daļā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris un tā diriģents Atvars Lakstīgala, ērģelniece Iveta Apkalna, pianists Vestards Šimkus, kā arī citi mākslinieki. Īpaši atklāšanas koncertam kopkorī savas skanīgās balsis savienos dziedātāji no Rēzeknes, Daugavpils un Cēsu koriem. Koncertā uzstāsies solisti Guntra Kuzmina (soprāns), Krišjānis Norvelis (bass) un citi.

Maija beigās un jūnija sākumā paredzēti vairāki Latgales vēstniecības "Gors" atklāšanas pasākumi, iekļaujot gan profesionālās mākslas un populārās mūzikas koncertus, gan kino demonstrēšanu un mākslas darbu izstādes.

Biļetes uz atklāšanas pasākumiem varēs iegādāties aprīlī.

Tags

Latgale Liepājas Simfoniskais orķestris Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form