Izziņo meistarklasi un ziedojumu kampaņu Pasaules diktātam latviešu valodā
Foto: F64

Šī gada 15. oktobrī norisināsies ikgadējais Pasaules diktāts latviešu valodā. Lai dalībnieki varētu labāk sagatavoties, ir izziņota iespēja pieteikties latviešu valodas meistarklasei, kurā filoloģe Lāsma Sirmule pastāstīs par līdz šim raksturīgākajām kļūdām iepriekšējos diktātos un populārām kļūdām latviešu valodā kopumā. Tāpat diktāta organizatori izsludina ziedojumu vākšanas kampaņu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Meistarklasi latviešu valodā nolemts rīkot pēc diktāta teicamnieces un filoloģes Lāsmas Sirmules ierosinājuma. Meistarklase norisināsies tiešsaistē šā gada 5. oktobrī pulksten 19.

Kā vēsta organizatori, konkrēta dalības maksa meistarklasei nav noteikta, taču saiti uz tiešsaistes pasākumu dalībnieki varēs saņemt apmaiņā pret ziedojumu. Rīkotāji no nodibinājuma "Pasaules valoda" norāda, ka pasākums īpaši vērtīgs būs pirmreizējiem diktāta rakstītājiem, jo tajā tiks aplūkotas iepriekšējo gadu raksturīgākās kļūdas. Tāpat atsvaidzināt zināšanas latviešu valodā varētu noderēt arī pārējiem rakstītājiem, jo reizēs, kad diktātā iekļautas ikdienā retāk sastopas teikumu konstrukcijas, piemēram, tiešā runa, nereti kļūdas pieļauj arī pieredzējuši diktāta dalībnieki. Lai saņemtu saiti uz tiešsaistes nodarbību, ziedotāji tiek aicināti nosūtīt maksājuma uzdevumu uz biedrības oficiālo e-pastu raksti@raksti.org.

Vienlaikus diktāta organizatori izsludina ziedojumu vākšanas kampaņu ar nolūku savākt līdzekļus 1500 eiro apmērā. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad septembra sākumā pēc pusgadu ilgām pārrunām Izglītības un zinātnes ministrijas pakļautībā esošajai Latviešu valodas aģentūrai neizdevās rast risinājumu diktāta atbalstīšanai šādas summas apmērā.

Līdzekļi diktāta rīkotājiem ir nepieciešami dažādu organizatorisku jautājumu risināšanai – veidlapu drukāšanai un nogādāšanai vairākās Latvijas pilsētās, diktāta pildspalvu apdrukāšanai un citiem līdzīgiem mērķiem. Ziedot ir iespējams ar bankas pārskaitījumu, lietotnē "Mobilly" un maksājumu servisā "Paypal", precīzas norādes pieejamas iniciatīvas mājaslapā.

Pasaules diktāts latviešu valodā ir privāta iniciatīva, kas gandrīz bez nekāda valsts atbalsta norisinās jau astoņus gadus. To organizē sabiedriskā labuma biedrība "Pasaules valoda". Šogad pasaules diktāts latviešu valodā norisināsies Valsts valodas dienā – sestdienā, 15. oktobrī, pulksten 12.20. Kā ziņots iepriekš, šogad tekstu diktātam radījis rakstnieks un žurnālists Osvalds Zebris, savukārt to Rīgā – Gaismas pilī – diktēs Jaunā Rīgas teātra režisors un aktieris Gerds Lapoška.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.