Pirmdien, 6. jūnijā, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē publiskā pasākumā septiņi starptautisko arhitektu biroju un Latvijas arhitektu tandēmi prezentē žūrijai Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) metu konkursa darbus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Muzeja ēka ar tai pieguļošo pilsētas dārzu plānota kā "New Hanza City" centrālais kvartāls, iezīmējot ieceri Skanstes apkaimei kļūt par Rīgas moderno centru. Izraudzītā vieta Ganību dambja un Hanzas ielas krustojumā ir vien pāris minūšu gājienā no Rīgas jūgendstila dzīvojamajiem kvartāliem.

Muzeju paredzēts atklāt 2021. gadā. Ieceres īstenošanai ir izveidots Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds (LLMMF). To nodibināja "ABLV Charitable Foundation" un Borisa un Ināras Teterevu fonds, kopīgi muzeja būvniecībai atvēlot 30 miljonu eiro un parakstot nodomu protokolu ar Kultūras ministriju par sadarbību muzeja izveidē un darbībā pēc atklāšanas.

Muzeja koncepcijā iezīmētā vīzija paredz to, ka arī muzeja ēkai jātop par izcilas arhitektūras paraugu un atpazīstamu pilsētas vizītkarti Rīgas viesiem. Ēkai jābūt būvētai ar tādiem vides ilgtspējības risinājumiem, kas spētu izpelnīties starptautisku interesi un novērtējumu.

2015. gadā LLMMF uzticēja Eiropā respektētam konkursu rīkotājam "Malcolm Reading Consultants" organizēt topošā muzeja ēkas metu konkursu ar uzaicinātu dalībnieku sastāvu. Piedalīties pirmajā konkursa kārtā tika aicināti divdesmit pieci pazīstami arhitektu biroji.

Septiņi starptautiskas nozīmes arhitektu biroji turpināja nākamo sāncensības posmu. Konkursa nosacījumos tiem tika izvirzīts uzdevums metus izstrādāt radošā partnerībā ar Latvijas arhitektiem.

LLMM metu konkursā ir divpakāpju vērtēšana. Konkursa žūrija iesniegtos darbus vērtēs, ņemot vērā Latvijas un ārvalstu ekspertu komisijas ziņojumu par piedāvāto projektu arhitektūras kvalitāti, atbilstību muzeja koncepcijai, iekļaušanos pilsētvidē, funkcionalitāti un izmaksām. LLMM metu konkursa žūriju veido Deivids Bikls (David Bickle) (žūrijas priekšsēdētājs), "Design, Exhibitions and FuturePlan" direktors no Viktorijas un Alberta muzeja Londonā; Džanni Botsfords (Gianni Botsford), "Gianni Botsford Architects" vadītājs; Renjē Degrāfs (Reinier de Graaf), "Office for Metropolitan Architecture" (OMA) partneris un AMO ("OMA's think-tank") vadītājs; Lūks Džerams (Luke Jerram), mākslinieks un "Luke Jerram Ltd" vadītājs; Ieva Valtere, SIA "Pillar Management" izpilddirektore; Elīna Vikmane, Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda valdes locekle; Kultūras ministriju pārstāvēs Uldis Balodis, arhitekts un SIA Vizuālās modelēšanas studija līdzīpašnieks un Jānis Dripe, arhitekts un Kultūras ministrijas eksperts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursa rezultāts būs zināms līdz jūnija beigām. Visas septiņas arhitektu komandas saņems atlīdzību, savukārt viena no šīm komandām turpinās darbu pie turpmākās LLMM projekta izveides.

Piedāvājam iepazīties ar konkursa dalībniekiem un viņu iecerēm.

Tags

Arhitektūra Laikmetīgās mākslas muzeja fonds Laikmetīgās mākslas muzejs Latvijas Arhitektu savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form