Ķīpsalā taps jauns izglītības centrs – 'Drosmes māja'
Foto: Publicitātes attēls

Ir noslēgusies līdzekļu vākšana jauna zemes gabala iegādei Ķīpsalā, kur tiks būvēts jauns izglītības centrs – "Drosmes māja", liecina Žaņa Lipkes memoriāla "Facebook" kontā publicētā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Plānots, ka "Drosmes māja" atradīsies iepretim Žaņa Lipkes muzejam – Mazajā balasta dambī 6. Kā raksta Žaņa Lipkes memoriāla pārstāvji, jaunā un nozīmīgā ēka šajā vietā varētu tikt pabeigta pēc dažiem gadiem.

"Drosmes mājas" dizaina projektu sagatavojis birojs "MADE arhitekti".

Pēc žūrijas domām, tieši šis bija labākais no 17 konkursam iesūtītajiem darbiem.

"Tā būs vieta, kurā mēs centīsimies mazināt aizspriedumus un stereotipus, kur Latvijas jaunā paaudze mācīsies uzturēt atklātu sarunu. Drosmes māja ir izglītības platforma, tā dos iespēju apspriest mūsdienu sabiedrības dilemmas un problēmas," vēstīts Lipkes memoriāla "Facebook" profilā.

Lai nopirktu zemi, iepriekš bijis jāsavāc 350 000 eiro. Pateicoties 273 ziedotāju atbalstam šim projektam, savākti ne tikai nepieciešamie līdzekļi, bet arī saņemts papildu 80 000 eiro. Šī nauda tiks izmantota jaunās ēkas projektēšanai.

Žaņa Lipkes memoriāls atrodas Mazajā Balasta dambī 9, Ķīpsalā, līdzās Žaņa Lipkes mājai, kurā viņš Otrā pasaules kara laikā slēpa ebrejus. Memoriāls, ko veidojusi arhitekte Zaiga Gaile, tika atklāts 2012. gadā.

Tags

Žaņa Lipkes memoriāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form