KM par Covid-19 uzliesmojumu koncertā Cēsīs: bija īstenoti visi epidemioloģiskās drošības pasākumi
Foto: F64

Kā Kultūras ministrijai (KM) apliecinājis koncerta tiešraides organizators, Vidzemes koncertzāle "Cēsis", esot veikti visi iespējamo epidemioloģiskās drošības pasākumi koncerta "Klātbūtne" īstenošanas laikā, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa pavēstīja, ka, saņemot ziņas par to, ka iknedēļas Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) un Valsts akadēmiskā kora "Latvija" darbinieku testos konstatēta saslimšana ar Covid-19, KM lūdza koncerta "Klātbūtne" organizatoru – koncertzāli "Cēsis" – sniegt ziņojumu par tā norises organizēšanu, informāciju par drošības pasākumiem, kas koncerta ierakstā piemēroti Covid-19 izplatības apstākļos.

Pēc koncertzāles "Cēsis" paustā, Covid-19 testi veikti gan mūziķiem un koristiem, gan tehniskajiem darbiniekiem. Tāpat koncertzāles tehniskais personāls, televīzijas un radio tehniskie cilvēki visi pastāvīgi lietojuši mutes un deguna aizsargmaskas.

Koncertzāle norādījusi, ka gan mākslinieki, gan tehniskais personāls lietojis mutes un deguna aizsegus brīdi, kad atradās aizskatuvē, izņemot mūziķus filmēšanas un skatuves mēģinājuma laikā. Savukārt tiešraides dalībnieku plūsmas tika saplānotas un kontrolētas iekštelpās tā, lai novērstu dalībnieku drūzmēšanos un nodrošinātu divu metru distances ievērošanu.

Pēc KM rīcībā esošās informācijas, visur iekštelpās tika izvietotas atgādinājuma zīmes, ievērot epidemioloģiskās drošības nosacījumus – sejas un deguna aizsegu lietošana, divu metru distances ievērošana, roku mazgāšana, roku dezinfekcija ar speciāliem līdzekļiem un citi.

Pasākuma koplietošanas telpās ārpus tiešā filmēšanas procesa katram dalībniekam bija paredzēta vismaz 10 kvadrātmetru platība. Tiešraides dalībnieki izmantojuši katrs savas individuālās vai lietošanā nodotās iekārtas un mūzikas instrumentus, tos iepriekš dezinficējot ar piemērotiem līdzekļiem.

Tāpat pasākuma rīkotāji uzsvēruši, ka tiešraides dienā koncertzāle veikusi telpu uzkopšanu pēc katras mēģinājuma reizes, īpaši rūpīgi tīrot visas koplietošanas virsmas, vairākas reizes dienā tīrot durvju rokturus, galdu virsmas, krēslu roku balstus, kāpņu un sienu margas. Tikusi veikta arī regulāra telpu vēdināšana, atverot logus un izmantojot mehānisko ventilāciju un nav tikusi pieļauta koplietošanas dzērienu vai uzkodu vietas nodrošināšana tiešraides dalībniekiem.

Kokale atzīmēja, ka KM izstrādā un valdība apstiprina drošības pasākumus, kas Covid-19 izplatības ierobežošanai piemērojami kultūras jomā. KM izstrādājusi vadlīnijas, kas skaidro drošības pasākumus kultūras norišu organizēšanā, tostarp profesionālu skatuves mākslas kolektīvu darbam tiešraižu nodrošināšanā, audiovizuālu darbu veikšanā, un konsultē to īstenošanā, ja pasākumu rīkotāji ar jautājumiem vēršas KM.

Pēc KM pārstāves paustā, kā koncerta tiešraides organizators koncertzāle "Cēsis" pirms koncerta tiešraides KM vērsusies tikai ar lūgumu palīdzēt noorganizēt tehniskā personāla testēšanu, ko KM palīdzēja atrisināt.

Kokale arīdzan uzsvēra, ka valdības apstiprināto Covid-19 drošības pasākumu ievērošanas uzraudzība un pārkāpumu gadījumā arī soda piemērošana ir Valsts policijas funkcija.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Koris Latvija Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Vidzemes koncertzāle Cēsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form