Krāsas, garšas un skaņas. Valmierā sākas Mākslas dienas
Foto: Shutterstock

8. aprīlī Valmierā sākas un līdz 23. aprīlim norisināsies Mākslas dienas 2016, kuru laikā paredzēti daudzveidīgi kultūras, mākslas un radošās partnerības pasākumi, informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Justīne Deičmane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad Mākslas dienām izvēlēta tematika "Garšas palete", kas caurvīs katru no aktivitātēm, piedāvājot valmieriešiem un pilsētas viesiem dažādus pasākumus gandrīz visa mēneša garumā.

Lai iepriecinātu vizuālās mākslas cienītājus, šogad Mākslas dienu laikā padomāts par vairākām izstādēm, kas būs aplūkojamas visu aprīli.

Valmieras Kultūras centrā būs skatāma Tautas tēlotājas mākslas studijas 60 gadu jubilejas izstāde, restorānā "Parks" – pansionāta "Valmiera" iemītnieku darbu izstāde, Valmieras Integrētajā bibliotēkā – gleznu izstāde "Raunas plenērs 2015", kas tapusi sadarbībā ar mākslas "Galeriju Laipa", Valmieras Valsts ģimnāzijas mākslas galerijā "Ledus pagrabs" – mākslinieces Siljas Pogules gleznu izstāde, mākslas "Galerijā Laipa" – foto izstāde "Kā būt?", savukārt Valmieras muzejā 8. aprīlī plkst. 16.00 atklās Valda Krēsliņa gleznu un Āra Smildzera tēlniecības darbu izstādi "Amen", bet plkst.16.30 – Dzidras Baumas glezniecības darbu izstādi "Gars ar garu vienojas".

Tāpat vizuālās mākslas baudītājiem īpašs būs Valmieras muzeja organizētais pasākums – radošā nodarbība "Radi savu mākslas darbu!" 14. aprīlī no plkst. 17.00 līdz 19.00. Nodarbības laikā interesentiem būs iespēja izbaudīt, kā tas ir jaukt krāsas, klāt tās uz audekla, veidot kompozīciju, izmēģināt sev neierastas lietas. Padomus sniegs profesionāla māksliniece Ieva Lapiņa-Strazdīte.

Savukārt kinoteātrī "Gaisma" no 18. aprīļa līdz 21. aprīlim plkst. 14.00 vienā seansā būs skatāmas divas dokumentālās filmas par leģendārās Skulmes dzimtas pārstāvēm. Filma "Avangarda amazone" būs stāsts par Martu Skulmi, pirmo latviešu sievieti tēlnieci, viņas dzīvi un radošo darbību, kas norisinās 20. gadsimta pirmajā pusē. Savukārt filma "Džemma" par mākslinieci Džemmu Skulmi – sievieti, gleznotāju, māti. Par sievieti, kura pazaudējusi savu stipro balstu – gleznotāju un mākslas teorētiķi Ojāru Ābolu. 18. aprīlī plkst. 14.00 paredzēta tikšanās ar filmu režisori Laimu Žurginu.

Mākslas dienās 2016 padomāts arī par jauniešiem – 19.aprīlī plkst. 16.00 Valmieras jaunatnes centra "Vinda" dārzā notiks Holi krāsu festivāls, kurā aicināts piedalīties ikviens, mugurā velkot baltu kreklu, jo tas pēc pasākuma būs ieguvis jaunu, krāšņu veidolu.

Savukārt 21. aprīlī plkst. 10.00 Valmieras 5. vidusskolas skolēni, sadarbojoties ar Valmieras Mākslas vidusskolas pedagogiem un skolēniem, pēc projektu nedēļā izstrādātas skices apgleznos Valmieras 5. vidusskolas pagalma garāžu.

Radoša un Valmierā nebijusi aktivitāte būs seminārs Valmieras tehnikumā 20. aprīlī plkst. 11.00, kam paralēli varēs vērot, kā Valmieras ainavas gleznās pārtop no siera veidotās retrospekcijās. Šis būs pirmais pasākums Valmierā, kas atpazīstams ar 2015. gadā iegūto Rīgas-Gaujas Gastronomijas reģiona zīmolu. Tāpat gaidāma īpaša "Mākslas soliņu" uzstādīšana Kazu krācēs, Valmieras pilsdrupās un Valterkalniņā 23. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 13.00. Mākslinieces Elita Patmalniece, Signe Vanadziņa un Patricija Brekte pilsētai dāvās pa soliņam, kas būs tapuši īpaši Mākslas dienām. Mākslinieces jau sākušas darbu pie soliņu apgleznošanas.

Tāpat 20. aprīlī plkst. 19.00 Valmiermuižas klētī blakus alus darītavai būs skatāma Renāra Vimbas 2016. gadā režisētā filma "Es esmu šeit", kas Berlīnes starptautiskā kinofestivāla konkursa programmas "Generation" kategorijā "14plus" ieguva galveno balvu – "Kristāla lāci".

Mākslas dienu laikā sarūpēti arī vairāki muzikāli pārsteigumi. 15. aprīlī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā gaidāms koncertuzvedums "Tango stāsts". Pasākumā klātesošie varēs baudīt aizraujošu stāstu par tango vēsturi ar muzikāliem un dejas piemēriem. Koncertā piedalīsies Latvijā populārākais tango ansamblis "Undertango", tango dejotāji, kā arī stāstnieks.

Savukārt 20. aprīlī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncerts "100 gadi ar Piafu". Nojaucot robežu starp teātri un izpildītājmākslu, klasisko un populāro mūziku, tajā tiks atklāts stāsts par vīrieša un sievietes mīlestību un tās nepieradināmo dabu iedvesmai pakļautajā mākslinieka dzīvē. Koncerts būs veltījums leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas simtgadei, apvienojot gan Piafas leģendārākos hitus un īpaši ekspresīvās pēdējo gadu dziesmas, kas daudziem klausītājiem būs atklājums, gan klasisko mūziku, kas skanējusi Piafas dzīves laikā.

Īpašs baudījums daudziem latviešu mūzikas cienītājiem būs koncerts, kas veltīts Ērika Ķiģeļa 60 gadu piemiņai. Koncerts būs klausāms 22. aprīlī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā. Tajā piedalīsies Igo, Vilnis Krieviņš, Tomass Kleins, Mārtiņš Burkevics, bet ģitāru spēlēs Fēlikss Ķiģelis.

9. aprīlī plkst. 17.00 mākslas "Galerijā Laipa" notiekošais pasākums "Dzejas slams". "Dzejas slams" ir viena no vitālākajām un enerģiskākajām dzejas kustībām, kas daudzviet pasaulē ir atdzīvinājusi interesi par mūsdienu dzeju. Tā ir dzejnieku sacensība, kur viņi izpilda savus oriģināldarbus auditorijas priekšā, un skatītāju balsojumā tiek noteikts šīs sacensības uzvarētājs. Piedalīties aicināts ikviens interesents.

Savukārt 19. aprīlī plkst. 18.30 Valmieras Drāmas teātra Apaļajā zālē viesosies etīžu teātris "Nerten", kas Latvijā darbojas kopš 2004. gada un ir unikāls ar to, ka vienas izrādes laikā piedāvā skatītājiem veselu ciklu ar dažādiem sižetiski atšķirīgiem mazformāta iestudējumiem. Teātrī darbojas divi režisori un aktieri vienlaikus: dzejnieks un publicists Toms Treibergs un rakstnieks, gleznotājs Svens Kuzmins. Valmieriešiem tiks piedāvāta īpaša Mākslas dienu izrāde "Patiesi un iespējami gadījumi mums piešķirtajās dzīvēs". Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un mājaslapā "www.bilesuparadize.lv". Vietu skaits ierobežots.

Mākslas dienu programmā iekļauta aktivitāte, kas apvienos mākslu ar sportu. 16. aprīlī plkst. 13.00 Valmieras sākumskolā notiks Mākslas basketbola turnīrs, ko pirmo reizi organizēja 2015. gadā. Basketbola turnīrā piedalīsies komandas, ko veidos Valmieras Drāmas teātra, Valmieras pilsētas pašvaldības, Valmieras Mākslas vidusskolas kolektīvi un citi Valmieras pilsētas kultūras pārstāvji.

Jau tradicionāli Valmieras Mākslas dienas bagātina krāšņs modes šovs "Vidzeme Fashion show", kas šogad norisināsies jau sesto reizi. "Vidzeme Fashion show" kalpo kā konkrētā brīža aktuālāko un spilgtāko modes dizaineru un aksesuāru radītāju prezentācija, kas savienota ar interesantu pasākuma šova programmu – Latvijā populāru mūziķu uzstāšanos, kā arī mākslinieku un dejotāju priekšnesumiem.

21.aprīlī plkst. 19.30 mākslas "Galerijas Laipa" telpās gaidāms "Vidzeme Fashion Show opening", bet 23. aprīlī plkst. 19.00 Valmierā, Abula ielā 1, neierastā veidolā notiks "Vidzeme Fashion show".

Savukārt 22. aprīlī plkst. 19.00 Valmiermuižas klētī blakus alus darītavai notiks kulinārijas mākslas izrāde, kuras režisors būs Dzintars Kristovskis, Latvijas dabas garšu meistars, Valmiermuižas vēstniecības Rīgā šefpavārs. Viņš piedāvās gardēžiem maltīti vairākās kārtās.

Pērn Mākslas dienu laikā Valmiera iesāka jaunu sadarbības formu – radošā partnerība, tādējādi stiprinot ražojošo uzņēmumu, iestāžu un mākslinieku savstarpējo mijiedarbību, atklājot mākslas klātbūtni ikdienas procesos, kā arī liekot paskatīties uz dažādām norisēm no cita skatpunkta. 6. aprīlī plkst. 13.00 radošās partnerības ietvaros Valmieras cietumā notiks klasiskās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies Valmieras Mūzikas skolas skolotāju stīgu kvartets. Savukārt no 1. aprīļa līdz 30. aprīlim Valmieras Tūrisma informācijas centrā būs apskatāma Valmieras cietuma iemītnieku darbu izstāde.

Arī Valmieras Mākslas vidusskola (VMV) turpinās darbu pie radošās partnerības, šogad mākslas darbu radīšanā iesaistot visas Valmieras izglītības iestādes. VMV no 11. aprīļa līdz 15. aprīlim organizēs pasākumu/konkursu "Mākslas gardēdis". Dalībnieki būs aicināti baudīt mākslu, izzināt to caur dažādiem materiāliem un izteiksmes līdzekļiem. Radošā uzdevuma formāts - telpisks objekts, kā tapšanā būs iesaistīti skolēni dažādās vecuma grupās. Konkurss noslēgsies ar skolu ekspozīciju un audzēkņu darbu publisku apskati tirdzniecības centrā "Valleta".

Tāpat interesanta aktivitāte gaidāma 23. aprīlī plkst. 13.00, kad divus soliņus starp tirdzniecības centru "Valleta" un Valmieras Drāmas teātri publiskā performancē "Soliņš - glezna" apgleznos teātra aktieri.

Pasākumu programma pieejama pašvaldības mājaslapas "www.valmiera.lv" sadaļā "Kultūra" - "Mākslas dienas 2016".

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form