Krastmalā un Dzegužkalnā notiks vērienīgas Līgo svinības
Foto: F64

Jau tradicionāli Rīgā Līgo svētkus svin 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad pasākumā "Līgosim krastmalā!" apmeklētāji varēs noskatīties gan muzikālu uzvedumu "Reiz Jāņu naktī", gan vērot un līdzi dzīvot dejotājiem uzvedumā "Īsa bija Jāņu nakts", kā arī lustēties zaļumballē kopā ar grupu "Apvedceļš", baudot svētku mielastu, omulību pie ugunskuriem un izzinot Līgo nakts tradīcijas. Savukārt Dzegužkalnā viss notiks, balstoties Jāņu nakts tradīcijās ar vainagu pīšanu, uguns pūdeles iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu.

Pasākums "Līgosim krastmalā!" 23. jūnijā sāksies plkst. 17:00 un kopā ar svinību vadītājiem Ketiju Šēnberga, Intaru Rešetinu un dīdžeju Kasparu Zaviļeiski risināsies līdz pat rīta ausmai.

Krastmalā svinību apmeklētāji varēs līdzi dzīvot Tautas deju ansambļa "Līgo" dejotājiem uzvedumā "Īsa bija Jāņu nakts", piedalīties Rīgas ielīgošanā kopā ar muzikālo apvienību "Pērkonvīri" un ugunskuru iedegšanas rituālā.

Pasākuma galvenais notikums būs muzikālais uzvedums "Reiz Jāņu naktī", kurā populāri skatuves mākslinieki dziedās maestro Raimonda Paula dziesmas. Uzvedumā piedalīsies Agnese Rakovska, Daumants Kalniņš, Ieva Kerēvica, Kristaps Rasims, Olga Rajecka, Normunds Rutulis, Aija Andrejeva, Aija Vītoliņa un Mārtiņš Ruskis, sieviešu un vīriešu vokālie ansambļi. Solistus pavadīs instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā.

Svētku naktī līgotāji aicināti dejot latviešu estrādes zelta klasikas ritmos un, protams, arī zaļumballē kopā ar grupu "Apvedceļš", pavadot laiku pie ugunskuriem, pie balti klātiem galdiem baudot Jāņu tradicionālo mielastu, kuru būs iespēja gan līdzi atnest, gan iegādāties uz vietas vairāk kā 30 tirdzniecības vietās.

Dzegužkalnā svētku vakars sāksies plkst. 20:00, kad visus kopā pulcinās Jāņa māte Zoja Heimrāte un Jāņa tēvs Edgars Lipors. Tautas tradīcijas būs iespēja apgūt kopā ar Liepājas aktrišu kopu "Atštaukas", bet Jāņu dziesmas varēs dziedāt līdz ar postfolkloras grupu "Iļģi". Pēc jāņuguns iedegšanas sāksies Jāņu rotaļas un danči kopā ar Ilgu Reiznieci, Valdi Putniņu un Rīgas Danču klubu un grupu "Iļģi". Tieši pusnaktī notiks Jāņu godināšana, bet pēc tās varēs lustēties kopā ar Juri Kaukuli un "Jauno Jāņu orķestri", Ēriku Zepu un postfolkloras grupu "Rikši". Izturīgākie līgotāji aicināti sauli sagaidīt kopā ar atraktīvo dūdu un bungu grupu "Auļi".

Līgos svētku pasākumos ieeja ir bez maksas, arī sabiedriskais transports Rīgā 23. un 24. jūnijā būs pieejams bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līgo svētku pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD). Pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv.

Tags

Daumants Kalniņš Ieva Kerēvica Iļģi Jāņi Mārtiņš Ruskis Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form