Kultūras akadēmija ikgadējo Valpurģu nakti rīkos virtuālā formātā
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Kultūras akadēmijas "Facebook" un "Cita skatu punkta" "Twitch" platformās 30. aprīlī pulksten 16 virtuālā formātā atgriezīsies ikgadējais kultūras, mūzikas un maģijas festivāls "Valpurģi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valpurģu nakts rīkotāji – LKA studējošo pašpārvalde "Cits skatu punkts" – pieņemot jaunus izaicinājumus, šogad ir pievērsusies "Valpurģu" izzināšanai, piedāvājot tematiskas lekcijas, improvizācijas etīdes un muzikālus priekšnesumus.

Sākot no pulksten 16, lekciju ciklā Sandis Laime iepazīstinās ar raganu tradīciju Latvijā, stāstniece Līga Reitere pievērsīsies vārdošanai un tautas medicīnai, bet Andis Poļaks ielūkosies seno latviešu rituālos. Vakara gaitā ar muzikālu priekšnesumu priecēs jaunā dziedātāja Keitija Bārbale un improvizācijas runās ievedīs DIVAS, bet par jaudīgu festivāla noslēgumu parūpēsies DJ She Fly.

Nedēļas garumā sadarbībā ar LKA Nacionālo filmu skolu ikviens interesents varēs noskatīties īpašo "Valpurģu" kino izlasi, testā uzzināt, kura zāļu tēja un ragana ir tuvākā, un izmēģināt veiksmi, piedaloties konkursos. Tests atrodams šeit.

Kino izlasi veido dažādos gados uzņemtas atšķirīgu žanru, autoru un stilistikas īsfilmas, ko vieno interese par mītisko, spokaino un pārdabisko, kā arī bailēs un šaušalās prasmīgi ieslēptais humors. Programmā iekļautas Ilzes Rudzītes, Laura Ābeles, Tīnas Zariņas, Martas Boteres un Ilzes Zicānes īsfilmas, kas uzņemtas laika posmā no 2008.līdz 2019. gadam! Īsfilmas skatāmas platformā "Vimeo" https://vimeo.com/showcase/8401615 no 26. aprīļa līdz 2. maijam!

Kā atgādina organizatori, Valpurģi jau izsenis pazīstami kā jauniešu mīlestības svētki, kas svinēti par godu dabas atmodai. Pēc kristīgās ticības ieviešanas šos svētkus pārdēvēja par velnu un raganu svētkiem. Šajā naktī ļauni gari, spoki un raganas pulcējas vecās pagānu ziedu un tiesas vietās, kopīgi dejojot un ļaujoties citām pagāniskām un bezdievīgām ieražām. LKA Valpurģu nakts ir kļuvusi par tradicionālu pavasara svinēšanu aktīvajā studiju periodā.

Tags

Latvijas Kultūras akadēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form