Kultūras akadēmijā norisināsies starptautiska zinātniskā konference 'Kultūras krustpunkti'
Foto: Publicitātes foto

No 12. novembra līdz 14. novembrim Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) notiks kultūras zinātnēm un aktualitātēm veltīta starptautiskā konference "Kultūras krustpunkti 2015".

Trīs konferences norises dienās būs iespējams iepazīties ar vairāk nekā 90 pētījumiem, kurus prezentēs kultūras procesu eksperti, zinātnieki, augstskolu pasniedzēji, kā arī studenti. Pētījumi tematiski tiks prezentēti astoņās atsevišķās darba sekcijās.

Konferences pirmajā dienā plenārsēdē ar lokālajām un glokālajām kultūras un mākslas notikumu aktualitātēm iepazīstinās gan LKA pētnieki, gan nozares eksperti no citām augstskolām un kultūras organizācijām. Plenārsēdes noslēgumā bēgļu krīzes notikumu kontekstā jaunie mākslas nozares profesionāļi diskutēs par mākslinieku sociālo atbildību un mākslinieciskās jaunrades lomu sabiedrības kultūras vērtību apzināšanā un citu kultūru izpratības sekmēšanā. Pirmās dienas noslēgumā notiks arī LKA Zinātniskās pētniecības centra zinātnisko rakstu krājuma "Kultūras Krustpunkti VIII" iznākšanu.

13. novembrī par kultūras dzīves un kultūrpolitikas aktualitātēm Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībās referēs pašvaldību pārstāvji. Pašvaldību rītā tiks raksturota arī LKA sadarbības pieredze ar Jūrmalas, Siguldas, Jēkabpils, Valkas un Salaspils pašvaldībām. Dienas turpinājumā konferences darbs turpināsies sešās darba sekcijās.

Konferences mērķis ir ne tikai publiskot nozīmīgu, starptautiski aktuālu kultūras un mākslas jomas problēmu izpētes rezultātus, bet arī aktivizēt akadēmisko diskusiju, kas ļautu precizēt un paplašināt kultūras un mākslas nozīmes izpratni sabiedrībā kopumā.

Tags

Latvijas Kultūras akadēmija

Comment Form