Laikraksts: Rubenis vairs nejūtot sevī spēku vadīt teātri
Foto: LETA

Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis sanāksmē nelielā kolēģu lokā paudis, ka sevī nejūtot spēku vēl piecus gadus vest kolektīvu, vadīt teātri. To varot saukt arī par izdegšanas sindromu, laikrakstam "Latvijas Avīze" pastāstīja Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētāja, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Daiga Gaismiņa. Pats Rubenis no komentāriem "Latvijas Avīzei" atteicies.

Kā stāsta Gaismiņa, Rubenis vēlētos pabeigt iesāktos darbus līdz teātra simtgadei, tādēļ tiekot radīts jauns izpilddirektora amats. Tāds līdz šim teātrī nav bijis, bet tas esot vismaz kaut kāds situācijas risinājums.

"Mēs nesitam sajūsmā plaukstas par to, ka Rubenis iet prom. Ir žēl, jo teātrim vajadzīgs vadītājs, kas spēj paust savu viedokli, iestāties par teātri un to, ko iesācis darīt," laikrakstam teica Gaismiņa. Viņasprāt labi ir tas, ka viss netiekot nogriezts kā ar nazi, jo, vismaz gadu strādājot izpilddirektora amatā, Ojārs Rubenis varēšot nodot stafeti tālāk. Lai gan nepieciešams laiks jauna direktora atrašanai, Gaismiņa cer, ka kādu laiku jaunais teātra vadītājs ar izpilddirektoru strādās paralēli.

Satraukumu par Rubeņa aiziešanu no teātra direktora amata paudusi viena no teātra kritikas autoritātēm – Silvija Radzobe. Viņa "Latvijas Avīzei" saka, ka bez papildu paskaidrojumiem grūti saprast viņa lēmumu vairs nekandidēt uz direktora posteni.

"Ojārs neapšaubāmi ir uzcēlis to Nacionālo teātri, kas pašlaik, bez pārspīlējuma var teikt, ir vadošais Latvijas teātris. Un mana pieredze rāda, ka teātri uzcelt ir diezgan grūti, bet nogremdēt var ļoti ātri. Protams, neviens cilvēks nav neaizstājams, bet šķiet, ka Rubeņa personā es neredzu nekāda noguruma vai apsīkuma pazīmes. Neredzu arī, ka darbs teātra direktora postenī viņam būtu apnicis. Tādēļ Rubeņa aiziešanu no teātra direktora amata uzskatu par satraucošu zīmi, kas var nest neatgriezeniskas negatīvas pārmaiņas Latvijas teātra nākotnes ainā," "Latvijas Avīzei" teikusi kritiķe.

Jau ziņots, ka piektdien, 15. decembrī, beidzās Latvijas Nacionālā teātra direktora Ojāra Rubeņa darbības pilnvaru otrais termiņš. Uz vakanto amatu 2018. gada sākumā Kultūras ministrija (KM) izsludinās atklātu konkursu. Taču Ojārs Rubenis, kurš teātri vada jau vairāk nekā 11 gadus, tajā nepiedalīsies, viņš jau paziņojis: "Esmu nolēmis neturpināt darbu kā valdes loceklis un turpmāk, līdz teātra simtgadei, strādāt pie iesāktajiem darbiem kā teātra izpilddirektors."

Nacionālā teātra darbinieki KM iesnieguši lūgumu Ojāru Rubeni atstāt amatā un ļaut turpināt pildīt valdes locekļa amata pienākumus vismaz līdz 2018. gada beigām, bet vislabāk – līdz teātra simtgadei 2019. gada februārī.

Tags

Latvijas Nacionālais teātris Ojārs Rubenis

Comment Form