'Latvijas Goda aplis' aicina uz vērienīgu programmu Mārupes novadā
Foto: Publicitātes foto

Latvijas simtgades svinēšanas festivāls "Latvijas Goda aplis" šajā nedēļas nogalē – 12. maijā – aicina uz plašu kultūras un aktīvās atpūtas programmu Mārupes novadā, tādējādi godinot Latvijas mātes un stiprās ģimenes, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāvji.

Pasākumu programma Mārupes novadā 12. maijā sāksies jau pulksten 10.00 ar pārgājienu pa Medema purvu kopā ar dabas zinātāju un tūrisma gidu Juri Smaļinski. Pieteikšanās rakstot e-pastu uz turisms@marupe.lv. Pulksten 14.00 līdzīgs pārgājiens notiks arī pa Cenas tīreli.

Vēl pulksten 13.00 sāksies ģimeņu auto orientēšanās pa Mārupes Goda apli, piestājot pie Mārupes novada Goda ģimenēm. Braucienam varēs reģistrēties pie Mārupes kultūras nama.

Savukārt pulksten 16.00 sāksies kuģīšu regate Mārupītē. Tās starts būs pie Pērses un Pededzes ielu krustojuma un Mārupītes posmā gar Abavas ielu ikvienam būs iespēja tikt pie sava kuģīša un to izgreznot, padarot par īstu sapņu peldobjektu un godinot Māru, no kuras vārda vēsturiski radies Mārupes un Mārupītes nosaukums.

Pulksten 17.00 notiks Goda liepas stādīšana mātēm, kuru dzīves skāra politiskās represijas, kad Latvijā norisinājās komunistiskais genocīds. Tieši tādēļ Goda liepa tiks stādīta Mārupes kapos pie politiski represēto pieminekļa, piedaloties novada senioriem.

Festivāls "Latvijas Goda aplis" sabiedrības rīcības akcijas "Goda liepa" ietvaros joprojām aicina ikvienu valsts iedzīvotāju stādīt liepas sev svarīgās vietās, tādējādi gatavojoties Mātes dienai un godinot savu mammu. Pēc liepas iestādīšanas vēlams kopā ar to nofotografēties, norādīt lokāciju un ievietot attēlu savā "Facebook", "Twitter" vai "Instagram" profilā, norādot tēmturi #GodaLiepa, vai arī atsūtīt bildi uz e-pastu info@staro100.lv. Pēc Mātes dienas, kas, kā zināms, šogad tiks svinēta 13. maijā, festivāla "Latvijas Goda aplis" mājas lapā godaaplis.lv tiks publicēta "Goda liepas" fotogalerija.

Pulksten 19.00 Mārupes kultūras namā sāksies Mārupes dziedošo ģimeņu sadziedāšanās koncertprogrammā "Vienkāršas lietas", bet no pulksten 21.20 kultūras nama iekšpagalmā būs iespēja vērot video projekcijas "Aizsargu nams laika griežos", kas vēsta par kultūras nama neparasto vēsturi.

Pulksten 21.30 turpat notiks arī izstādes "Uzmirdz Mārupes novada stiprās ģimenes" atklāšana, kurā ar veltījumu novada ģimenēm uzstāsies vietējās Mūzikas un mākslas skolas pedagogu kamerorķestris.

Savukārt pulksten 22.00 pie Mārupes kultūras nama sāksies festivāla "Latvijas Goda aplis" gaismas parāde "Gaismas slepenā dzīve", kas vēsta par Gaismas ģimenes dzīvi diennakts tumšajā laikā un ir viens no publikas iecienītākajiem festivāla "Staro Rīga" objektiem pēdējo gadu laikā.

Mārupes novads nevar lepoties ar greznām pilīm un iespaidīgām vēstures paliekām, bet tā lielākā vērtība ir cilvēki. Pēdējo desmit gadu laikā novada iedzīvotāju sastāvs papildinājies ar jaunām un kuplām ģimenēm, kas vēlas dzīvot Mārupē un palīdz tai strauji attīstīties. Tādēļ festivāls "Latvijas Goda aplis" vēlas akcentēt tieši šo bagātību un ļaut stiprajām novada ģimenēm uzmirdzēt spožākā gaismā.

Pasākumu rīko biedrība "Staro 100" sadarbībā ar Mārupes novada pašvaldību. Plašāka informācija atrodama festivāla "Latvijas Goda aplis" mājas lapā godaaplis.lv. Nākamais pasākums notiks 19. maijā Raunas novadā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Latvijai 100 Latvijas goda aplis Latvijas simtgade
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Placement code for key m_news not found.

Comment Form