Latvijas Kara muzejā atklās vērienīgāko Neatkarības karam veltīto ekspozīciju
Foto: Valters Lācis

Piektdien, 11. janvārī, pulksten 13.00, Latvijas Kara muzejā atklās līdz šim lielāko ekspozīciju par Latvijas Neatkarības karu "Latvijas valsts izveidošana un Neatkarības karš. 1918–1920", kas ir muzeja nozīmīgākais valsts simtgades projekts, portālu "Delfi" informē muzeja pārstāvis Mārtiņš Mitenbergs.

Ekspozīcija stāsta par laiku, kad, Pirmajam pasaules karam noslēdzoties, Latvijas iedzīvotāji izmantoja iespēju veidot savu neatkarīgu valsti. Lai to paveiktu, bija jāpārvar dažādi šķēršļi un jāaizstāv sava valsts ar ieročiem rokās. Ekspozīcijā skaidri nolasāms vēstījums – Latvija par spīti daudzajiem pretspēkiem atgūst neatkarību, turklāt šī neatkarība nav saņemta kā dāvana, bet gan smagās cīņās izcīnīta. Ekspozīcija sākas un beidzas ar brīvības tēmu – sākas ar Latvijas Republikas proklamāciju un beidzas ar de facto neatkarību un de iure neatkarības atzīšanu. Vienlaikus kopējais vizuālais tēls paredz pāreju no tumšākas atmosfēras ekspozīcijas sākumā uz gaišu un pacilājošu atmosfēru ekspozīcijas noslēgumā, kā rezultātā, izmantojot muzeja krājumā esošos vēstures artefaktus un liecības un papildinot tās ar mūsdienu tehnoloģiju piedāvātajām iespējām, apmeklētājiem būs iespēja iepazīt vienu no Latvijas vēstures sarežģītākajiem posmiem.

Latvijas Kara muzejā atklās vērienīgāko Neatkarības karam veltīto ekspozīciju
Foto: Valters Lācis

Ekspozīcijas vizuālais tēls nav viendabīgs, tas sastāv no vairākām vidēm, kuras vizuāli atšķiras un tomēr nav pretrunā viena ar otru – veido harmonisku kopumu. Katra vide atbilst kādai no ekspozīcijas tēmām, tai ir tēmu raksturojošs vizuālais tēls, kas palīdz gan nolasīt tēmu, gan arī veidot vajadzīgo emocionālo iespaidu. Katra no vidēm ir veidota ap kādu centrālo elementu, tādējādi ļaujot apmeklētājam uztvert konkrētās tēmas būtību. Līdzās centrālajiem objektiem atrodas detalizētāka informācija, papildus vizuālie materiāli vai eksponāti, kuros apmeklētāji var iedziļināties, ja šī tēma viņus ir ieinteresējusi.

Izstādes atklāšanā piedalīsies Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji un ārvalstu vēstnieki. Savukārt apmeklētājiem tā būs pieejama no 12. janvāra ik dienu bez maksas, savukārt bezmaksas ekskursijas notiks 12. janvārī pulksten 12.00 un 15.00.

Latvijas Kara muzejā atklās vērienīgāko Neatkarības karam veltīto ekspozīciju
Foto: Valters Lācis

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form