Latvijas nacionālajā operā sākas tradicionālās vasaras izrādes
Foto: DELFI

No ceturtdienas, 20. augusta, Latvijas Nacionālajā operā norisināsies tradicionālās vasaras izrādes, bet beletāžā būs skatāma izcilajam tenoram Kārlim Zariņam veltīta fotoizstāde "Kārlis Zariņš. Meistars un viņa varoņi", informēja Latvijas Nacionālās opera un baleta pārstāve Irbe Treile.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vasaras izrādēs opermīļus iepriecinās Džuzepes Verdi operu "Traviata", "Rigoleto", "Nabuko" un Džakomo Pučīni operas "Manona Lesko" izrādes. Būs iespējams arī noskatīties Pētera Čaikovska baletus "Gulbju ezers" un "Apburtā princese", Aleksandra Glazunova baletu "Raimonda" un Sergeja Prokofjeva baletu "Romeo un Džuljeta".

Baleta izrādē "Romeo un Džuljeta" 22. augustā Džuljetas lomā debitēs Jūlija Brauere. Sibīrijā dzimusī māksliniece bērnībā pārcēlās uz Rīgu, lai apgūtu baleta mākslu Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā. 2011. gadā 8. Seulas starptautiskajā dejas konkursā viņa ieguva "Ballet Chairman" balvu un stipendiju mācībām prestižajā Vašingtonas baleta skolā, kur pavadīja 2011./2012. gada sezonu. 2012./2013.gada sezonā viņa mācījās Bostonas baletā skolā.

Tenoram Zariņam 6.jūlijā apritēja 85 gadi. Svinot šo jubileju, ikviens izrāžu apmeklētājs no 20. augusta beletāžā ir aicināts apskatīt māksliniekam veltītu fotoizstādi "Kārlis Zariņš. Meistars un viņa varoņi". Zariņš reiz teicis: "Man nav tādu lomu, kuras ceļu pāri citām. Ir tādas, ko dziedu piecdesmito reizi, bet liekas kā trešo reizi, ir tādas, ko dziedu trešo reizi, bet liekas kā piecdesmito." Latvijas Nacionālās operas dramaturga Mikus Čežes veidotajā izstādē skatāmi 16 lielformāta foto, kurus laika posmā no 1960. gada līdz 2005. gadam radījuši latviešu teātra foto dokumentētāji. Šī izstāde atspoguļos Zariņa varoņus un viņa aktieriskās pārtapšanas meistarību uz operteātra skatuves. Savukārt 23. augustā Pučīni operas "Manona Lesko" izrādē tiks svinēta mākslinieka 85. jubileja.

Latvijas Nacionālā opera un balets jauno sezonu sāks 4. septembrī ar koncertu, kas būs veltīts institūcijas jaunajam nosaukumam. Koncerta programma veidota divās daļās, no kurām pirmā veltīta baletam, bet otrā - operai. Operas un baleta mākslinieki skatītājiem piedāvās ieskatu visā gaidāmajā sezonā - paredzētajos jauniestudējumos un spožākajos fragmentos no repertuāra izrādēm. Koncerta otrajā daļā īpaša vieta būs atvēlēta arī latviešu opermūzikas spožākajām pērlēm. Koncertā piedalīsies Marina Rebeka, Margarita Vilsone un Valdis Jansons. Tāpat koncertā varēs iepazīt jaunos māksliniekus, kuru debija notiks 2015./2016.gada sezonā, un atkal tikties ar iemīļotākajiem solistiem, kori, orķestri un baleta māksliniekiem. Koncertu veidos režisore Margo Zālīte un scenogrāfs Andris Freibergs, pie diriģenta pults stāsies visi Latvijas Nacionālās operas un baleta diriģenti.

Biļetes uz izrādēm var iegādāties Latvijas Nacionālās operas un baleta kasē, Aspazijas bulvārī 3, "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.


    Tags

    Aspazija Kārlis Zariņš Latvijas Nacionālā opera Latvijas Nacionālā opera un balets Marina Rebeka
    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

    Comment Form