Latvijas Pasts izdevis Rūdolfa Blaumaņa 150.jubilejai veltītu aploksni
Foto: Latvijas Pasts

2013.gada 5.janvārī Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu aploksnei, kas izdota, atzīmējot izcilā latviešu rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa 150. dzimšanas dienu.

Zīmogošana notiks pasta centrā "Sakta", Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 9 līdz 15. Speciālās aploksnes varēs iegādāties par 0,35 latiem.

Rūdolfam Blaumanim veltītā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un tās dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Aploksnē attēlots rakstnieka portrets.

Drāmas un noveles žanra iedibinātājs latviešu literatūrā Rūdolfs Blaumanis dzimis 1863.gada 1.janvārī. Viņš dzīvojis Ērgļu pagasta Brakos, kur šobrīd atrodas prozaiķa un dramaturga memoriālais muzejs.

Rūdolfa Blaumaņa populārākie darbi ir noveles "Raudupiete", "Salna pavasarī", "Purva bridējs", "Nāves ēnā"; lugas "Trīnes grēki", "Ļaunais gars", "Pazudušais dēls", "Skroderdienas Silmačos", "Indrāni"; dzejoļi "Tālavas taurētājs", "Ziema", "Vēl tu nezini", "Kā zagšus". Izcilā latviešu rakstnieka un dramaturga darbi ir tulkoti angļu, igauņu, krievu, lietuviešu, somu, ukraiņu, ungāru un vācu valodā. Pēc vairāku Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem tikušas uzņemtas kinofilmas, un viņa dzejai mūziku rakstījuši tādi komponisti kā Alfrēds Kalniņš, Emīls Dārziņš, Emilis Melngailis, Andrejs Jurjāns, Arvīds Žilinskis, Raimonds Pauls un Imants Kalniņš.

Rūdolfs Blaumanis nomira ar tuberkulozi Takaharju sanatorijā Somijā 1908.gada 4.septembrī. Rakstnieks tika pārvests uz Latviju un apbedīts Ērgļu kapos.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 11.janvārī.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Imants Kalniņš Latvijas Pasts Raimonds Pauls Rūdolfs Blaumanis Skroderdienas Silmačos
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form