Latvijas Pasts izdod īpašu aploksni par godu aktrises Antas Klints jubilejai
Foto: Latvijas Pasts

Latvijas Pasts izdevis īpašo aploksni un zīmogu, godinot latviešu aktrisi Antu Klints (1893–1970), kurai šogad apritētu 125 gadi. Aploksnes īpašā zīmogošana paredzēta tieši aktrises dzimšanas dienā, pirmdien, 1. oktobrī, Rīgas 50. pasta nodaļā tirdzniecības centrā "Origo" Stacijas laukumā 2, Rīgā, no pulksten 8 līdz 19.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aploksne "Anta Klints – 125" izdota 1000 eksemplāru tirāžā – uz tās redzams aktrises portrets un Latvijas Nacionālā teātra ēka, uz kuras skatuves aktrise radījusi spilgtus tēlus. Aploksnes un īpašā zīmoga autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Izcilā latviešu aktrise Anta Klints, īstajā vārdā Anna Emīlija Jekste, dzimusi 1893. gada 1. oktobrī Liepājā, kur apmeklējusi nodarbības aktiermeistarībā un dziedāšanā.

Aktrises karjeru Anta Klints sākusi 1912. gadā Liepājas teātrī "Liepas", no 1913. līdz 1915. gadam spēlējusi Liepājas Latviešu teātrī, bet no 1916. gada trīs gadus – Jaunajā Pēterpils Latviešu teātrī. No 1919. līdz 1970. gadam, ar pārtraukumu 1921.– 1924. gadā, kad spēlējusi Dailes teātrī, bijusi Latvijas Nacionālā teātra aktrise. Aktrise uz teātra skatuves atveidoja komiskas, satīriskas, dramatiskas un traģiskas lomas, radīja spilgtus tēlus arī filmās un plašu popularitāti iemantoja bērniem paredzētos radioraidījumos.

Tags

Latvijas Pasts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form