Levits par mūža darbu Margaritai Vilcānei un Lidijai Pupurei piešķir Cildinājuma rakstus
Foto: Foto: Roberts Blaubuks

Valsts prezidents Egils Levits lēmis piešķirt Cildinājuma rakstus dziedātājai Margaritai Vilcānei un aktrisei Lidijai Pupurei, cildinot abu izcilo personību mūža darbu un devumu Latvijas mūzikai un kultūrai, kā arī sveicot nozīmīgajās dzīves jubilejās, portālu "Delfi" informēja prezidenta kancelejā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Jūsu sniegumam uz skatuves Latvijā un pasaulē allaž bijis raksturīgs augsts profesionālisms, elegance, maksimāla atdeve savam darbam, tēlains un patiess, dziļi emocionāls un spilgts priekšnesums," tā par dziedātāju Margaritu Vilcāni saka Valsts prezidents.

Savukārt aktrisei Lidijai Pupurei Valsts prezidents velta vārdus: "Jūs esat personība, kura nekad nav mēģinājusi izdabāt attiecīgā laika gaumei, augstāk par visu vērtējot cilvēciskās, mākslinieciskās un latviskās vērtības."

Svinīgā Cildinājuma rakstu pasniegšana notiks, kad valstī uzlabosies epidemioloģiskā situācija.

Lai pateiktos par sasniegumiem Latvijas valsts vai sabiedrības labā, 2016. gadā toreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis izveidoja un ieviesa jaunu atzinības izteikšanas veidu – Valsts prezidenta Cildinājuma rakstu.

Cildinājuma rakstu Valsts prezidents piešķir pēc savas iniciatīvas. To pasniedz gan par atsevišķu nozīmīgu darbu, gan par ilggadēju ieguldījumu Latvijas valsts un sabiedrības labā.

Pirmo Cildinājuma rakstu 80 gadu jubilejā pasniedza Raimondam Paulam.

Tags

Lidija Pupure Egils Levits Margarita Vilcāne Raimonds Vējonis Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form