Liepāja par Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu cīnīsies kopā ar Kuldīgu
Foto: Kārlis Volkovskis

Liepājas pašvaldība uzsākusi aktīvu darbību Eiropas kultūras galvaspilsētas konkursa otrās kārtas pieteikuma izveidošanai. Tas top, sadarbojoties ar Dienvidkurzemes novadu un Kuldīgu, procesa laikā paredzot arī daudzveidīgas sabiedrības iesaistes aktivitātes un paplašinot starptautisko sadarbību tīklu, portālu "Delfi" informē Liepājas pašvaldības pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai sabiedrību iepazīstinātu ar aktualitātēm saistībā ar Liepājas un Kurzemes reģiona gatavošanos Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa otrajai kārtai, ceturtdien, 30. septembrī, ikviens klātienē un interneta tiešraidē no Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas jaunajām telpām varēja piedalīties Kultūras brokastīs.

"Eiropas kultūras galvaspilsētas konkurss nav stāsts tikai par kultūru, gatavošanās procesa laikā mēs pārskatām visas nozares pilsētā − ekonomiku, izglītību, vidi u.c. jomas. Šo gatavošanās laiku uztveram kā labu stimulu pilsētas attīstībai, jo Liepājas ambīcija nekad nav bijusi tikai pašmērķīga sacensība. Mūsu mērķis ar dalību Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursā bija un ir − neļaut sev ieslīgt provinciālā snaudā, bet paskatīties daudz plašāk un svaigāk uz kopējo Liepājas attīstību un izaugsmes potenciālu. Mūsu mērķis ir meklēt un rast atbildes, kā ar esošajiem resursiem varam izdarīt vēl vairāk un labāk, un kā varam piesaistīt jaunus resursus, lai Liepāju pagrieztu jaunā attīstības virzienā − 21. gadsimta domāšanā un darīšanā," kultūras brokastu atklāšanā sacīja Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Darba grupas komanda iepazīstināja ar gatavošanās procesu un plānotajām aktualitātēm. otrajā kārtā Liepāja startēs kopā ar Dienvidkurzemes novadu un Kuldīgu, tādējādi stiprinot ne tikai pilsētas un tuvējās apkārtnes, bet visas Kurzemes kultūras dzīvi un kopējo attīstību.

Tāpat plānotas daudzveidīga sabiedrības līdziesaistes aktivitātes – meistarklases ar labākajiem Latvijas profesionāļiem, dažādas diskusiju platformas, sabiedrības iesaistes akcijas, Liepājas mikrorajonu vēstnešu programma u.c. darbības pašu iedzīvotāju lielākai līdzdalībai arī gatavošanās procesā.

Tuvāko nedēļu laikā tiks publicēta jauna mājaslapa, kuru izstrādā vietējie radošās industrijas pārstāvji – Liepājas Digitālā inovāciju parka biedri.

Pie konkursa Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 otrās kārtas Liepājas pieteikuma strādās darba grupa šādā sastāvā: projekta vadītāja Inta Šoriņa, Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, koncertzāles "Lielais dzintars" mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča, projektu vadītāja, vides ilgtspējas speciāliste un pētniece Nora Sudmale, māksliniece, Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas vadītāja, bakalaura programmas "Jauno mediju māksla" direktore un docētāja Anna Priedola, Liepājas pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre–Lathere, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, projekta vadītāja Dienvidkurzemes novada un Kuldīgas iesaistei – Kristīne Zvirbule. Atbildīgā institūcija par pieteikuma izstrādi ir Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde".

Jau ziņots, ka Otrās kārtas pieteikums jāiesniedz līdz 2022. gada aprīļa sākumam. Tas sastāv no atbildēm uz 44 jautājumiem par ilgtermiņa stratēģiju, māksliniecisko programmu un kopējo koncepciju, sabiedrības līdziesaisti, mārketinga aktivitātēm, auditorijas izpēti, finanšu piedāvājumu, aptuveni 100 lpp. apjomā.

Atgādinām, ka pirmajā kārtā bija pieteikušas deviņas Latvijas pilsētas, otrajā kārtā iekļuva četras – Liepāja, Jūrmala, Valmiera un Daugavpils.

Tags

Eiropas kultūras galvaspilsēta Kuldīga Liepāja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form