LMA studentu modes skatē prezentē 20 jauno mākslinieku kolekcijas. Tiešraide beigusies
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) 26. augustā pulksten 19.00 notiek ikgadējā jauno modes mākslinieku skate, prezentējot 20 jauno mākslinieku kolekcijas. Pielāgojoties Covid-19 pandēmijas radītajai situācijai, šogad pirmo reizi skate plašākam interesentu lokam būs skatāma tiešraidē internetā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Modes skati tiešraidē 26. augustā plkst. 19.00 varēs vērot LMA digitālajā platformā un portālā "Delfi".

Vēstures liecības, pagātnes atmiņas, paaudžu mantojums, bērnības dienu elki, feminisms, neglītais skaistums, mutācijas un Covid-19 ietekme ir tikai daži no motīviem, kas kalpojuši par iedvesmu studentu radītajām tērpu kolekcijām.

"Arī šogad tās turpinās pārsteigt ar radošo izpildījumu un dažbrīd provokatīviem risinājumiem, apspēlējot aktuālās ikdienas un avangarda modes tendences un neatstājot vienaldzīgu nevienu. Tādējādi uz mēles tiks demonstrēti masīvi un abstrakti silueti, asimetriski piegriezumi, smalkas detaļas, plūstošas līnijas un dažādu toņu, faktūru un materiālu kombinācijas," raksta LMA pārstāvji.

Dalība modes skatē ikvienam studentam ir īpašs notikums, tāpēc par šo iespēju ik gadu cīnās desmitiem jauno dizaineru. Tomēr pēc rūpīgas kolekciju izvērtēšanas akadēmijas pasniedzēju komisija ir izvēlējusies 20 daudzsološākos jaunos modes māksliniekus, kuri mēneša izskaņā prezentēs savu veikumu plašākai auditorijai. Viņu vidū ir bakalaura līmeņa 1. kursa studentes Loreta Asermane, Madara Indriksone, Laura Kreivina, Milēna Emīlija Seržante un Alise Šutova; 2, kursa studentes Odrija Buša, Anna Jurjāne, Sigrija Mintika, Laura Luīze Valtere, Laine Rozenšteina un Milana Felīcija Semjonova; 3. kursa studentes Elīna Siliņa un Adele Norvele, 4. kursa studenti Sanita Kapeika, Vitālijs Kondraščuks, Ilze Muciņa un Karlīne Anete Nagliņa, kā arī maģistra līmeņa pirmā kursa studentes Anna Gulbe un Una Pūpola un 2. kursa studente Agnese Eiduka-Zīle.

"Izvēlēties no visu talantīgo studentu veikuma šogad bija īpaši grūts uzdevums, un daudzas aktuālas un filigrāni atspoguļotas idejas diemžēl paliks aiz kadra. Radot kolekcijas attālinātos studiju apstākļos, topošie modes mākslinieki ieguldīja pasakainu darbu un visus savus resursus - gan psiholoģiskos un garīgos, gan arī materiālos -, kas pamato nepieciešamību rezultātu prezentēt plašam skatītāju lokam modes skates tiešraides, digitālās izstādes, kā arī digitālā bukleta formātos. Visas 20 kolekcijas ir īsts mākslas darbs, kas apliecina jauno modes dizaineru talantu, mērķtiecību un profesionalitāti," komentē LMA Modes mākslas katedras vadītāja Māra Binde.

Tags

Latvijas Mākslas akadēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form